صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت ۴ قرارداد امضا کرد

تهران- ایرنا- صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت امروز (دوشنبه) ۲ قرارداد در زمینه خرید تضمینی و ۲ قرارداد در زمینه سرمایه‌گذاری خطرپذیر امضا کرد.

به گزارش ایرنا از وزارت نفت، امروز و در حاشیه گشایش صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت، قرارداد خرید تضمینی ۱۰ پمپ ESP بین این صندوق و شرکت فناوران پارسیان و قرارداد خرید تضمینی ۳۰ مته حفاری PDC میان صندوق و شرکت آسماری امضا شد.

در حوزه قراردادهای مربوط به سرمایه‌گذاری خطرپذیر و وام قابل تمدید به سهام شرکت‌های استارتاپ‌ نیز امروز این صندوق ۲ قرارداد امضا کرد؛ نخست قرارداد VC هوش مصنوعی در حوزه اچ.‌اس.یی با شرکت فرادید و دوم، قرارداد VC طرح تصفیه EO با شرکت آبان.

بر اساس این گزارش، ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار از طریق تضمین صندوق نفت و خط اعتباری بانک تجارت برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شد و تاکنون نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه‌های معطوف به قرارداد به شرکت‌های فناور ارائه شده است.

همچنین در این مراسم، تفاهمنامه سه‌جانبه تامین مالی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بین شرکت ملی نفت ایران، صندوق نوآوری و شکوفایی و بانک تجارت و تفاهم‌نامه تامین مالی و حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و فناورانه نیز میان شرکت ملی نفت ایران، صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت امضا شد.

صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت با حضور ۱۲ سهام‌دار از فعالان اصلی صنعت نفت مردادماه پارسال تأسیس شد. این صندوق، یک نهاد مالی به‌منظور ارائه خدمات مالی به شرکت‌های فعال فناور و استارتاپ‌های حوزه صنعت نفت است و ضمانت شرکت‌های فناور نزد شبکه بانکی برای امکان تأمین مالی و دریافت تسهیلات، خرید تضمینی محصولات فناورانه، ارائه تضامین موضوع قراردادهای شرکت‌های فناور به‌منظور ارائه به کارفرما، تأمین مالی مستقیم استارتاپ‌ها در قالب قراردادهای مشارکتی سرمایه‌گذاری خطرپذیر و ارائه وام‌های مشارکتی قابل تبدیل به سهام برای ارائه به شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله خدمات مالی آن به‌شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha