قدردانی وزیر بهداشت از رئیس و اعضای ستاد طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۰

تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رئیس ستاد طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۰ و همه اعضای ارائه دهنده خدمات این طرح قدردانی کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان اورژانس کشور، پیرو دستور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در راستای نمایندگی تام الاختیار پیرحسن کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور در طرح سلامت نوروزی، بلافاصله جلسه هماهنگی ارائه خدمات در این طرح با رعایت خط مشی ابلاغی وزیر بهداشت در رابطه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در شرایط شیوع بیماری کووید ۱۹ با حضور همه اعضای ارائه دهنده خدمات برگزار شد.

در این جلسه ضمن تقسیم کار و تشکیل دبیرخانه طرح سلامت نوروزی در مرکز هدایت عملیات و بحران وزارت بهداشت به منظور مدیریت و یکپارچگی در ارائه خدمات، برپایی استودیو اورژانس برای ارائه برنامه های تلویزیونی روزانه در دو نوبت در شبکه سلامت برای ایجاد ارتباط دوطرفه فی مابین مردم و دبیرخانه طرح سلامت نوروزی در دستور کار قرار گرفت.
 طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۰ در قالب ۳۳۰۰ پایگاه زمینی، ۴۸ پایگاه اورژانس هوایی، ۳۳۰ موتورلانس، ۶۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۵ واحد اورژانس دریایی به جهت خدمت رسانی به هموطنان و با همکاری کلیه مراکز درمانی، کارشناسان بهداشت، سازمان انتقال خون و سازمان غذا و دارو از ۲۵ اسفند ۹۹ تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ اجرا شد.
ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیرعمدی، حوادث غیرمترقبه و فوریت‌های پزشکی در هنگام بروز بیماری‌های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت‌های اصلی سازمان اورژانس کشور است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha