برای دریافت سود و نقل و انتقال سهام عدالت باید در سجام ثبت نام کنید

شیراز- ایرنا- مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: دریافت سود و نقل و انتقال سهام عدالت منوط به ثبت نام در سامانه سجام به نشانی اینترنتی sejam.ir است.

عبدالعظیم خادم حمزه دوشنبه، در جلسه هماهنگی برگزاری مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان در شیراز افزود: از سه میلیون و ۳۲۰ هزار نفر مشمول سهام عدالت استان، افزون بر ۲ میلیون نفر روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند و سهامدار شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان هستند.
در روش غیر مستقیم، مدیریت سهام توسط سازمان خصوصی‌سازی انجام می‌شود اما در روش مستقیم، فرد سهامدار خودش مدیریت سهام را بر عهده دارد.
وی، ضمن تاکید بر حضور فعال و مشارکت حداکثری سهامداران در مجمع عمومی که به شکل الکترونیکی برگزار می‌شود بیان کرد: از مجموع ۲ میلیون نفر مذکور ۷۱ درصد تاکنون از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) به آدرس sejam.ir اقدام به ثبت نام کرده‌اند که این افراد می‌توانند در جلسه مجمع عمومی شرکت کنند.
خادم حمزه، از سهامدارانی که تاکنون در سامانه سجام نام نویسی نکرده‌اند تقاضا کرد که نسبت به ثبت‌نام در این سامانه اقدام کنند تا امکان حضور در مجامع عمومی شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان برای آنها فراهم شود.
مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: بر اساس آخرین تصمیمات شورای عالی بورس و اوراق بهادار، مجامع عمومی شرکت‌های مذکور از نیمه دوم اردیبهشت تا نیمه اول خرداد ماه امسال در تمام استان‌ها برگزار می‌شود و مهلت زمانی ثبت نام متقاضیان عضویت در هیات مدیره نیز از ۱۸ تا ۲۸ فروردین ماه به مدت ۱۰ روز تعیین شده است.
وی اظهار داشت: سهامدارانی که روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب کرده‌اند و یا افرادی که سهام  شرکت سرمایه‌گذاری استان فارس با نماد و سفارس را از بازار سرمایه خریداری کرده‌اند و متقاضی عضویت در هیات مدیره این شرکت هستند می‌توانند با مراجعه به سامانه ستان به آدرس setan.seo.ir نسبت به نام نویسی اقدام کنند.
خادم حمزه افزود: سهام شرکت سرمایه‌گذاری استان فارس که جزو چهار استان اول کشور است افزون بر ۲۰ هزار میلیارد تومان ارزش‌گذاری شده که برای مدیریت این حجم از سرمایه لازم است که افراد متخصص، کاردان، آشنا به مسائل اقتصادی داخلی و بین‌المللی و بازار سرمایه که دارای مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی در رشته‌های مرتبط و سابقه فعالیت اقتصادی هستند احساس مسئولیت کرده و برای عضویت در هیات مدیره این شرکت ثبت نام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha