دست خالی ژاپن از گزینشی المپیک در قاره آسیا

تهران - ایرنا - پیکارهای کشتی آزاد گزینشی المپیک در حالی روز گذشته برگزار شد که تیم کشتی آزاد ژاپن میزبان بازی‌های المپیک نتوانست سهمیه‌ای بگیرد.

به گزارش ایرنا، مسابقات کشتی آزاد گزینشی المپیک در قاره آسیا روز گذشته (یکشنبه) در شهر آلماتی قزاقستان برگزار شد.

اتحادیه جهانی در گزارشی نوشت: تیم ملی کشتی آزاد با ترکیبی سه نفره در این رقابت‌ها حضور پیدا کرد و «امیرمحمد یزدانی» در وزن ۶۵ کیلوگرم، «یونس امامی» در وزن ۷۴ کیلوگرم و «محمدحسین محمدیان» در وزن ۹۷ کیلوگرم سهمیه گرفتند. یزدانی با صعود به فینال در وزن ۶۵ کیلوگرم بلیت توکیو را رزور کرد در حالی که امامی و محمدیان نیز در روز آخر مسابقات سه روزه در آلماتی با حضور در فینال اوزان ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم سهمیه المپیک گرفتند. حریفان این ۲ در مبارزه فینال ۲ آزادکار نامدار ازبکستانی به «ماگومد ایبراگیموف» دارنده مدال برنز المپیک ریو ۲۰۱۶ در وزن ۹۷ کیلوگرم بود.

چین نیز ۲ سهمیه گرفت در حالی که قزاقستان میزبان مسابقات گزینشی تعداد سهمیه‌های خودش را به ۴ رساند. یک سهمیه هم به قرقیزستان و مغولستان رسید. هند که سه سهمیه در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ قزاقستان کسب کرده بود علیرغم داشتن سه نماینده، نتوانست سهمیه دیگری بگیرد.

اما ژاپن فاجعه‌بارترین روز را داشت. میزبان المپیک «ری ریگویچی»  دارنده مدال نقره المپیک ریو در وزن ۵۷ کیلوگرم نتوانست به سر وزن برسد و سهسوکه تاکاتانی که تجربه ۲ مرتبه حضور در المپیک را دارد در قزاقستان متحمل یک شکست دلخراش در آخرین ثانیه در نیمه نهایی شد. ژاپن به دنبال افزودن به ۲ سهمیه‌ای بود که در جهانی ۲۰۱۹ کسب کرده بود اما دست خالی قزاقستان را ترک کرد.

«امیرمحمد یزدانی» از بستگان دور سوپراستار و محبوب ۸۶ کیلوگرمی یعنی «حسن یزدانی»  مطمئناً با عملکردی مسلط باعث افتخار خانواده شد. یزدانی گفت: همه مبارزه‌های من خوب بود. اما نیمه نهایی بهترین بود زیرا من ۱۰-۰ برنده شدم. این مهمترین مسابقه است.

یزدانی گفت: من به ایران برمی‌گردم و مربیان در مورد ترکیب تیم ملی در المپیک تصمیم می‌گیرند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha