فرصت ۱۰ روزه مجلس به دولت برای اجرای قانون حمایت از پتروپالایشگاه‌ها

تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از مهلت ۱۰ روزه این کمیسیون به دولت برای تصویب تنفس خوراک در قانون حمایت از صنایع نفت خام و میعانات گازی موسوم به پتروپالایشگاها در هیات امنای صندوق توسعه ملی خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «مالک شریعتی نیاسر» روز دوشنبه در تشریح نشست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: در نشست امروز اعمال ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس درباره حجت السلام والمسلمین «حسن روحانی» رییس جمهور و «محمدباقر نوبخت» ‌رییس سازمان برنامه و بودجه برای تاخیر در اجرا یا عدم اجرای کامل قانون حمایت از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی موسوم به پتروپالایشگاه‌ها، بررسی شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود:  اشکالی که در این خصوص وجود داشت ناظر بر این بود که چرا هیات امنای صندوق توسعه ملی، تنفس خوراک الزامی و مندرج در این قانون را تصویب نمی‌کند تا تکلیف طرح‌های مندرج برای اجرای قانون برای پترو پالایشگاه‌ها مشخص شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌ در این جلسه بیشتر نمایندگان بر اجرای دقیق قانون تاکید داشتند و «سیدحمید پورمحمدی» نماینده سازمان برنامه و بودجه، «هوشنگ فلاحتیان» به نمایندگی از وزارت نفت و  «علیرضاساعدی» به نمایندگی از هیات عامل صندوق توسعه ملی نیز در این نشست حضور داشتند و تاکید بر اجرای کامل قانون، قول مساعد دادند تا این قانون هرچه زودتر اجرا شود.

شریعتی ادامه داد: با توجه به تاکیدی که کمیسیون انرژی بر ضرورت تصویب تنفس خوراک در هیات امنای صندوق توسعه ملی بر اساس مهلت  ۱۰ روزه طبق آیین نامه دارد، همین مهلت را اعضای کمیسیون برای تشکیل جلسه و تصویب تنفس خوراک در نظر گرفتند و ضرورت انجام این کار را به دولت اعلام شد.

وی با بیان اینکه اعلام نظر نهایی در این خصوص به هیات رئیسه مجلس بعد از مهلت ۱۰ روزه انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت از  فرصت داده شده استفاده کند و تنفس خوراک را در جلسه صندوق توسعه ملی تصویب کند در غیر این صورت بر اساس زمان بندی اعلام شده، ماده ۲۳۴  اعمال می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =