فرماندار: متولیان برگزاری جشن عروسی در فامنین بازداشت شدند

همدان- ایرنا- فرماندار فامنین گفت: داماد و پدرش در یکی از روستاهای فامنین به علت بی اعتنایی به مصوبات ستاد مقابله با کرونا و برگزاری جشن عروسی با توجه به شرایط قرمز کرونایی، بازداشت شدند.

سید مجید شماعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا، هرگونه تجمع و ازدحام جمعیت در قالب برگزاری مراسم عزاداری یا عروسی ممنوع بوده و متخلفان طبق قانون مجازات می شوند.

وی اضافه کرد: با وجود هشدار بهورز یک روستا در فامنین برای خودداری از برگزاری مراسم عروسی اما خانواده داماد اقدام به دعوت حدود ۴۰۰ مهمان برای حضور در جشن کرده بودند که با ورود ستاد کرونا و دادستانی داماد و پدرش بازداشت و برای آنها پرونده قضایی تشکیل شد.

فرماندار فامنین ادامه داد: اعضای این خانواده بی توجه به وضعیت قرمز شهرستان در حال تدارک برپایی جشن عروسی بودند که از سوی شبکه بهداشت و دادستانی تذکر گرفته اما بی توجه به این تذکر، اصرار بر برگزاری مراسم داشتند که بازداشت شدند.

شماعی بیان کرد: ستاد مقابله با کرونا علاوه بر مرکز شهرستان در روستاها نیز با عضویت بهورز، شورای اسلامی روستا، دهیار، روحانی روستا و فرمانده پایگاه مقاومت تشکیل شده و هر هفته جلسه برگزار می کند.

وی افزود: آنها در جلسه اقدام به بررسی وضعیت روستا کرده و نتیجه نشست در قالب یک صورتجلسه به فرمانداری ارائه می شود.

به گزارش ایرنا، در حال حاضر ۹ شهرستان استان همدان در وضعیت قرمز و شهرستان اسدآباد نیز در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد که با توجه به روند افزایش شمار بیماران در روزهای آتی وضعیت اسدآباد نیز قرمز می شود.

با توجه به قرار گرفتن استان همدان در شرایط قرمز کرونایی، اعمال محدودیت های جدید پیش بینی شده در طرح جامع هوشمند برای رنگ بندی قرمز در این استان آغاز شده است.

طبق آخرین آمار ارائه شده از سوی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون ۲۰۴ نفر در شهرستان فامنین به کرونا مبتلا شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =