اردوی گروه دانشجویی جهادگران راهیان شهادت نوروز ۱۴۰۰

تهران- ایرنا- گروه جهادی راهیان شهادت سی امین دوره اردوی جهادی خدمت رسانی و فرهنگی خود را در سیزدهمین سال تشکیل این گروه در محروم ترین نقطه کشور برگزار کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از گروه جهادی راهیان شهادت، جهادگران راهیان شهادت در فروردین ۱۴۰۰ در شهرستان دلگان استان سیستان و بلوچستان، با اهتمام و عزم جهادی خود توانستند ۲ مدرسه با ۱۱ کلاس درس و زیر بنای ۶۰۰ متر مربع را به ۸۰ درصد پیشرفت در ساخت برسانند.

همچنین بازسازی خانه محرومان، بازسازی مسجد و سرویس بهداشتی و حمام ویژه معلولان، برای معلولین و از کار افتادگان محروم و کم برخوردار شهرستان دلگان از جمله خدمات عمرانی در فروردین ۱۴۰۰ بوده است.

در بخش بانوان گروه جهادی راهیان شهادت با تحت پوشش قرار دادن سه روستای محروم و کپر نشین، به صورت تخصصی برنامه هایی از قبیل مهارت آموزی در زمینه های خیاطی، شبه قالی، گلدوزی، نمد دوزی و ...که به توانمند سازی خانواده ها و ایجاد اشتغال خانگی و معیشت خانوارها کمک می کند خدمت رسانی کردند.

از دیگر فعالیت های بانوان در سه روستای محروم باغباغون، میان بازار و موتور سی یک آموزش کودکان در قالب کار با کودک با سیر محتوایی و آموزشی در جهت اعتلای رفتار خانوادگی اسلامی و آموزش های احکام شرعی و آشنایی با قرآن و نهج البلاغه از دیگر فعالیت های فرهنگی بوده است. 

غربالگری مردمان این سه روستا با جمعیتی معادل ۱۱۵۰ نفر در طرح جهادگران شهید حاج قاسم سلیمانی از جمله فعالیت های اثر بخش و به یاد ماندنی بانوان در این دوره است.

توزیع ۱۵۰ بسته غذایی و ۱۵۰۰ جفت کفش  و اهدای صدها اسباب بازی در شب عید ارمغان خاطره انگیز گروه جهادی راهیان شهادت در شرایط اقتصادی فعلی کشور در این مناطق بود.

گفتنی است گروه جهادی راهیان شهادت از سال ۱۳۸۸ در فضایی دانشگاهی فعالیت های محرومیت زدایی خود را در مناطق محروم و مرزی کشور آغاز کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha