افزون بر ۲۷ هزار مسافر خارجی در ورودیهای خراسان رضوی تب‌سنجی شدند

مشهد- ایرنا- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: امسال ۲۷ هزار و ۴۳۰ مسافر خارجی در ورودیهای این استان تب‌سنجی و از نظر سلامت پایش شدند.

غلامرضا صیادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد هزار و ۱۱۲ مسافر مشکوک به کرونا تشخیص داده شدند که برای آزمایش فوری و پی.سی.آر معرفی و آزمایش لازم از آنان برای تشخیص قطعی گرفته شد.

وی با بیان این که مسافران خارجی ورودی به استان در اجرای طرح "مراقبت بهداشتی از مسافران مشکوک مبتلا به کرونا در مبادی مرزی" با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی مورد سنجش قرار می‌گیرند افزود: این تعداد مسافر از ۲۵ اسفند پارسال تا پایان ۲۲ فروردین ماه امسال تب‌سنجی و پایش سلامت شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: برای اجرای این طرح ۲ قرارگاه مرزی در استان شامل مرز هوایی در بخش پروازهای خارجی فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد و مرز زمینی در دوغارون شهرستان تایباد به منظور استقرار نیروهای هلال احمر انتخاب شده است که تاکنون هشت هزار و۶۹۰ نفر در فرودگاه و ۱۸هزار و ۷۴۰ نفر در مرز دوغارون پایش شده‌اند.

صیادی با اشاره به تجلیل رییس جمهوری از اجرای این طرح گفت: اجرای این طرح تا ۳۱ اردیبهشت ماه امسال ادامه دارد.

بنا بر آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی شبانه روز گذشته ۲۱ هزار و ۶۳ بیمار جدید کرونا در کشور شناسایی شدند و با فوت ۲۵۸ تن دیگر از هموطنان مبتلا به کووید ۱۹ طی شبانه روز گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۶۴ هزار و ۴۹۰ تن رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =