۲طرح آبرسانی سه‌شنبه در سیستان و بلوچستان افتتاح می‌شود

زاهدان- ایرنا- مدیرعامل آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: ۲ طرح آبرسانی با اعتبار ۹۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان فردا سه‌شنبه از طریق ویدئوکنفرانس با حضور وزیر نیرو در این استان افتتاح می‌شود.

علیرضا قاسمی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به۲ طرح آبرسانی برنامه این هفته «پویش الف_ ب _ ایران» در سیستان و بلوچستان اظهارداشت: این طرح‌های آبرسانی به۲۰ روستای شهرستان تفتان و بهره‌برداری از فاز چهارم آب شیرین‌کن در زاهدان به ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب با اعتبار ۹۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است.
وی با بیان اینکه با اتصال ۲۰ روستای تفتان به شبکه آبرسانی ۹۴۲ خانوار از آب آشامیدنی پایدار بهره‌مند می‌شوند افزود: اعتبار هزینه شده برای اجرای طرح آبرسانی ۸۴ هزار میلیون ریال است.

مدیرعامل آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان ادامه داد: با افتتاح این پروژه بیش‌از پنج هزار نفر از جمعیت روستایی این شهرستان از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت تامین آب این روستاها ۱۰ لیتر بر ثانیه ‌است خاطرنشان کرد: برای آبرسانی به این تعداد روستا ۱۷ هزار متر لوله‌گذاری خطوط انتقال و ۲۲ هزار متر شبکه توزیع اجرا و ۵۰۰ مترمکعب مخزن ذخیره ساخته شده است.
قاسمی با اشاره به راه‌اندازی فاز چهارم آب شیرین‌کن زاهدان با ظرفیت ۱۰ هزار متر مکعب تصریح کرد: با بهره‌برداری از این پروژه تنش آبی ۱۴ هزار و ۵۰۰ مشترک زاهدانی در پیک مصرف مرتفع و ۵۸ هزار و ۵۰۰ نفر از آب پایدار بهره‌مند می‌شوند.
وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه از سال ۹۷ آغاز و برای تکمیل آن حفر و تجهیز پنج حلقه چاه و ۱۲ کیلومتر خط انتقال انجام شده تاکید کرد: در آینده‌ای نزدیک ظرفیت این آب شیرین‌کن به ۱۵ هزار متر مکعب در شبانه‌روز افزایش پیدا می‌کند.
مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان با اشاره به یاری و مشارکت خیران اظهارداشت: ۲۱ روستای دچار تنش آبی یا فاقد شبکه با جمعیت بیش از پنج هزار نفر از آب آشامیدنی پایدار بهره‌مند شدند.
وی با اشاره به گذشت ۱۳ ماه از یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی سیستان و بلوچستان گفت: این مدت با بهره‌مندی از تمام ظرفیت‌های موجود حدود ۱۰۲ هزار و ۱۸ نفر از جمعیت روستایی استان از آب آشامیدنی بهره‌مند و ۳۲۰ روستا به شبکه آبرسانی مجهز شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =