تلویزیون کره جنوبی: سئول مایل به پشتیبانی از گفت و گوهای برجام است

تهران- ایرنا- تلویزیون «آریرانگ» کره جنوبی در گزارشی ضمن پوشش سفر نخست وزیر این کشور به تهران، اعلام کرد سئول مایل به پشتیبانی از گفت و گوهای چند جانبه و بین المللی در مورد حل برجام است.

به گزارش ایرنا، آریرانگ ( Arirang TV  - شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان مستقر در سئول کره جنوبی) روز دوشنبه به نقل از «چانگ سای کِیون» نخست وزیر کره جنوبی نوشت: سئول مایل است از گفت و گوهای طرف های مربوطه در مورد توافق هسته ای ایران حمایت کند.

این تلویزیون کره جنوبی با اشاره به دیدار روز گذشته چانگ با اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران افزود: سئول و تهران در این سفر توافق کرده اند که همکاری در زمینه های پزشکی و درمانی مانند تهیه واکسن کرونا و صادرات دارو به ایران را گسترش دهند.

گزارش با یاداوری بلوکه شدن ۷ میلیارد دلار از دارایی های ایران در دو بانک کره ای نوشت: چانگ روز یکشنبه در سفر خود به ایران در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با معاون اول رئیس جمهوری ایران گفت که کشورهای مرتبط نیز باید برای حل مساله دارایی های بلوکه شده ایران در کره جنوبی همکاری کنند.

آریرانگ یاداوری کرده است، حدود ۷ میلیارد دلار از دارایی های ایران پس از خروج ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا از توافق هسته ای برجام، به دلیل تحریم های ایالات متحده در کره منجمد شده است.

گزارش می نویسد: اسحاق جهانگیری معاون رئیس جمهوری ایران از سئول خواسته است هر چه زودتر موضوع دارایی های بلوکه شده ایران را حل کند.

نخست وزیر کره جنوبی در تهران روز گذشته با اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری دیدار کرد. او قرار است علاوه بر رییس جمهوری اسلامی ایران با محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی ایران و علی لاریجانی مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی هم دیدار کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha