فرماندار: مرکز شهرستان خانمیرزا با کمبود زمین مسکونی مواجه است

شهرکرد- ایرنا- فرماندار خانمیرزا با اشاره به تازه‌تاسیس بودن این شهرستان گفت: هم‌اکنون شهر آلونی به‌عنوان مرکز این شهرستان با کمبود زمین مسکونی برای توسعه ساخت و ساز مواجه است.

یوسف مرادی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: کمبود زمین مسکونی در آلونی باعث شده تا قیمت زمین در این شهرستان افزایش یابد.
وی با اشاره به نام‌نویسی۲هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن در خانمیرزا افزود: هم‌اکنون برای اجرای این طرح، ساخت و استقرار دستگاه‌های اجرایی و سایر نیازها درخواست تغییر کاربری ۴۰ هکتار زمین مستثنیات داده شده که هنوز هیچ اقدامی انجام نشده است.
مرادی تصریح کرد: سازمان جهادکشاورزی، اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری و اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری نسبت به تسریع در روند اجرایی تغییر کاربری این سطح و بازنگری طرح جامع شهر آلونی اقدام لازم را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهند.
تاکنون درخواستی برای تغییر کاربری زمین در آلونی دریافت نشده است

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: تاکنون درخواستی برای تغییر کاربری زمین به مسکونی در آلونی مرکز شهرستان خانمیرزا دریافت نشده است.

حسین‌علی مقصودی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری آمادگی دارد تا به ‌محض دریافت هرگونه درخواست مبنی بر تغییر کاربری زمین مورد نیاز برای توسعه مسکن در آلونی، موضوع را در سریع‌ترین زمان ممکن از طریق کمیسیون‌ها و کارگروه‌های تخصصی و قانونی دنبال و بررسی کند.

وی افزود: طرح تفضیلی شهر آلونی مرکز شهرستان خانمیرزا هم به‌تازگی به شهرداری آلونی ابلاغ شده که زمینی برای تغییر کاربری به مسکونی در آن لحاظ نشده است.
به گزارش ایرنا، آلونی مرکز شهرستان خانمیرزا در ۱۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha