۲۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۰:۰۵
کد خبرنگار: 955
کد خبر: 84292092
۰ نفر

برچسب‌ها

دوندگان عراقی در مسابقات بین المللی امام رضا (ع) درخشیدند

مشهد- ایرنا-ورزشکاران عراقی با پایان یافتن روز اول نخستین دوره مسابقات بین‌المللی دو و میدانی جام امام رضا (ع) در مشهد بهترین عناوین را کسب کردند.

به گزارش خبرنگار  ایرنا، در پایان روز یکشنبه و در فینال دو ۱۰۰ متر که جذاب ترین رقابت دو و میدانی محسوب می شود حسین علی الخفاجی از عراق با رکورد  ۱۰.۴۴ ثانیه به مقام نخست دست یافت و حسن تفتیان از خراسان رضوی با رکورد۱۰.۴۷ ثانیه  دوم شد، همچنین رضا محمد حسین ابارقی از کرمان با رکورد ۱۰.۵۹ مقام سوم را کسب کرد.

دوی ۴۰۰ متر 
 در مسابقه نهایی دو ۴۰۰ متر نیز مقام اول دوباره نصیب طه حسین یاسین ورزشکار دیگری از کشور  عراق شد، رکورد او ۴۶.۲۲ ثانیه ثبت شد.

همچنین سجاد هاشمی از آذربایجان شرقی با رکورد ۴۶.۸۷ثانیه دوم شد و رضا محمد التمینی از عراق با رکورد ۴۷.۴ ثانیه گردن آویز برنز را به دست آورد.

پرتاب وزنه
در پرتاب وزنه محمدرضا طیبی از مازندران با رکورد۱۹.۵۹متر اول شد و شاهین مهردلان از خراسان رضوی با رکورد ۱۹.۵۰متر به مقام دوم دست یافت.

پرش سه گام

نفرات برتر در رشته پرش سه گام نیز به ترتیب حمیدرضا کیا از گلستان با رکورد ۱۶.۶۲ متر ، سید علی عقیلی از قم بارکورد۱۵.۷۲ متر  و وحید صدیق از مازندران با رکورد ۱۵.۵۸ متر شدند.

دو پنج هزار متر 
نخستین دوره مسابقات بین‌المللی دوومیدانی جام امام رضا (ع) در رشته دو پنج هزار متر با مقام اولی جی‌هاد اولوس از ترکیه با رکورد ۱۴.۳۳.۴۱ دقیقه، مقام دومی جلیل ناصری از ایلام با رکورد  ۱۴.۳۵.۶۶
دقیقه و مقام سومی رضا نور سلطان از قرقیزستان با رکورد ۱۴.۳۷.۹۸ دقیقه به پایان رسید.

پرتاب دیسک

در پرتاب دیسک نیز حسین رسولی از استان مرکزی با رکورد ۵۸.۷۶ متر به مقام نخست دست یافت و مقام دوم به علی شیریان از چهارمحال بختیاری با رکورد ۵۵.۶۴متر رسید و بهنام شیری از اردبیل نیز با رکورد۵۵.۶۲ متر جایگاه سوم را کسب کرد.

دو ۱۵۰۰ متر

نفرات برتر در دو ۱۵۰۰ متر نیز به ترتیب عبدالله ازدمیر از ترکیه،  علی عالمی از ایلام و امیر زمان‌پور از همدان  شدند.

پرش ارتفاع

مجدالدین غزال از سوریه نیز با رکورد ۲.۲۱ متر در رشته پرش ارتفاع در اولین دوره مسابقات بین‌المللی دوومیدانی جام امام رضا (ع) مقام نخست را کسب کرد و کیوان قنبرزاده از مازندران با رکورد ۲.۱۵ متر و حسین ابراهیم از عراق با رکورد ۲.۱۵ متر دوم و سوم شدند.

دو چهار در ۱۰۰ متر امدادی

در رشته دوی چهار در ۱۰۰ متر امدادی نیز  تیم چهار نفره از عراق با رکورد ۴۱.۰۰ ثانیه اول شد و تیمهای چهار نفره از  خراسان رضوی با رکورد ۴۱.۸۰ ثانیه و استان قم با رکورد ۴۲.۰۰ ثانیه دوم و سوم شدند.

نخستین دوره مسابقات بین‌المللی جام امام رضا(ع) در بخش مردان صبح امروز، ۲۲ فروردین، با حضور ۹ تیم خارجی و ۳۲ تیم داخلی و با مشارکت ۲۲۴ دونده در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد آغاز شد که فردا صبح و عصر نیز این رقابتها ادامه خواهد یافت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =