موج جدید کرونا در شبانه‌روز گذشته جان سه شهروند استان سمنان را گرفت

سمنان- ایرنا- ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جان‌ سه نفر دیگر را در استان سمنان گرفت و بر این اساس از ابتدای شیوع این ویروس تا ظهر یکشنبه تعداد جانباختگان این بیماری در استان به ۹۵۸ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان شامگاه یکشنبه با ارائه آخرین آمار شیوع این ویروس در استان اعلام کرد: ۳۸۰ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان از ظهر شنبه تا ظهر یکشنبه شناسایی شد و مجموع آمار بیماران کووید ۱۹ در این استان از ابتدا تاکنون به ۲۹ هزار و ۶۶۴ نفر رسید.

بنابراین گزارش، ۳۳۶ نفر به خاطر ابتلای قطعی به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان سمنان بستری هستند و  از ابتدای شیوع ویروس تاکنون ۲۲ هزار و ۱۱۵ نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

طبق اعلام شامگاه یکشنبه این کمیته، با ترخیص ۳۹ بیمار دیگر، موارد بهبودی و ترخیص بیماران کووید ۱۹ در این استان به ۸ هزار و ۳۰۷ نفر رسید. 

رئیس دانشگاه علوم  و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نیز گفت: از ابتدای بروز و شیوع ویروس کرونا تاکنون ۲۰ هزار و ۸۴۸ مورد مثبت بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شدند.

نوید دانایی ابراز داشت: در ۲۴ ساعت گذشته (از ۲۱ الی ۲۲ فروردین) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴۴ بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید۱۹ در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع کرونا ویروس تاکنون به پنج هزار و ۱۱۶ نفر رسید و پانزده هزار و ۷۳۲ بیمار نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

وی افزود: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید۱۹ از ابتدای شیوع در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه به ۴ هزار و  ۲۵۳ نفر رسید.

طبق آخرین گزارش ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان، شهرستان‌های سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار در وضعیت قرمز کرونایی، سه شهرستان مهدیشهر، سرخه و میامی در وضعیت نارنجی و آرادان در وضعیت زرد قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha