ظرفیت نیمی از تخت‌های بیمارستانی کرونا در چهارمحال و بختیاری تکمیل شد

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: از مجموع یک هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی در استان، ۷۰۰ تخت قابلیت اختصاص به بیماران کرونایی دارد که از این تعداد تاکنون ظرفیت ۳۸۰ تخت تکمیل شده است.

مجید شیرانی روز یکشنبه در نشست ستاد استانی مقابله و پیشگیری از کرونا اظهار داشت: با وضعیت فعلی و روند رو به رشد تعداد بیماران، پیش‌بینی می‌شود ۷۰۰ تخت در نظر گرفته شده تا هفته آینده پُر شود و با کمبود فضای بیمارستانی مواجه شویم.

وی ادامه داد: روزانه به طور میانگین ۳۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری می‌شوند که چنانچه این روند تداوم یابد و به مرز ۶۰۰ بیمار برسیم، به نقاهتگاه‌ها نیاز پیدا می‌شود و می‌طلبد در این خصوص اقداماتی انجام گیرد.

شیرانی از افزایش تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا نیز خبر داد و گفت:هم‌اینک ۴۷ بیمار کرونایی با حال عمومی بد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: روند شیوع کرونا در اوج خود قرار دارد به طوری که روز یکشنبه ۹۵۱ مراجعه‌کننده با علائم بالینی مشکوک به کرونا به مراکز درمانی و بهداشتی استان مراجعه کردند و پیش‌بینی می‌شود این روند تا ۲ هفته آینده نیز ادامه داشته باشد.

شیرانی، محدودیت تعداد نیروی انسانی را از مهمترین چالش‌های کنونی این نهاد برشمرد و گفت: چنانچه نیاز به تدارک نقاهتگاه پیدا شود باید سایر دستگاه‌ها در تامین نیروی انسانی دانشگاه علوم پزشکی را یاری دهند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست به عملکرد این مجموعه در خصوص نظارت بر اجرای محدودیت‌های کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: ۱۰ هزار و ۹۶۷ مورد بازدید از صنوف استان انجام شده که از این تعداد ۳ هزار و ۹۳۲ مورد تذکر و ۲۱۵ مورد پلمب شده است.

سرهنگ محمد سعید یاری همچنین از ۲۶ هزار مورد اعمال قانون محدودیت ترددهای شبانه خبر داد و گفت: تاکنون یک هزار و ۶۶۱ قبض جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و ۹۰۲ مورد جریمه یک میلیون تومان صادر شده است.

وی خاطر نشان کرد: هشت هزار و ۲۱۱ مورد خودرو نیز از مبادی استان بازگشت داده شده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری از به کار گیری هفت هزار و ۱۴۷ نفر روز برای نظارت بر اعمال محدودیت‌ها خبر داد و گفت: در خصوص اقدامات ارشاد هم گشت‌هایی در سطح شهر به کار گرفته شده است ا نسبت به تجمعات غیرضروری تذکر داده شود.

به گزارش ایرنا، بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، استان چهارمحال و بختیاری از نظر میزان بروز بیماری کووید ۱۹ در رتبه چهار کشور قرار دارد.

از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۹۱ هزار و ۴۵۹ مورد نمونه‌گیری در این استان انجام شده که از این تعداد ۳۱ هزار و ۵۳۲ نفر مبتلای قطعی به کرونا شناسایی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =