نخستین جشنواره ملی دانشگاهیان تاریخ ساز در استان مرکزی برگزار می‌شود

اراک - ایرنا - مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی گفت: نخستین جشنواره ملی دانشگاهیان تاریخ ساز با توجه به لزوم شناخت و معرفی الگوهای شاخص به نسل جوان در استان مرکزی برگزار می‌شود.

"ابراهیم پور اسماعیل" عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: شهدا به عنوان کامل ترین و جامعترین الگو برای نسل جوان، در اختیار ما هستند که باید از این ظرفیت بالا به درستی بهره گیری کنیم چراکه سبک و زندگی شهدا در موفقیت نسل جوان بسیار اثرگذار است.
وی تاکید کرد: در طول این سال‌ها جمعیت دانشگاهی استان، اقدامات مناسبی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در محیط دانشگاه انجام دادند که هنوز کافی نیست.
مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی بیان داشت: برگزاری اجلاسیه شهدای دانشجو که به برکت کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی، فضا را به شکل قابل توجهی برای انجام اقدامات در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه فراهم کرد و به نوعی یک رزمایش بزرگ فرهنگی در دانشگاه ها بود.
پور اسماعیل یادآور شد: در اجلاسیه شهدای دانشجو استان مرکزی که در هفتم مهر ماه سال ۹۸ برگزار شد علاوه بر تبیین نقش شهدای استان در دفاع مقدس و جایگاه دانشگاه و دانشجویان در افتخارات به دست آمده دفاع مقدس اقدامات علمی نظیر چاپ کتاب و تولیدات محتوایی زیادی انجام شد که باید استمرار داشته باشد.
مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی با اشاره به اینکه استان مرکزی بیش از ۱۰۵ شهید دانشجو تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، گفت:  هرکدام از این شهدای والامقام سیره و سبک زندگی بسیار قابل اهمیتی دارند و باید با همه توان برای معرفی این بزرگواران به نسل جدید تلاش کنیم و همه ظرفیت ها را پای کار آوریم.
پوراسماعیل اظهار داشت: ترویج فرهنگ و روحیه ایثار و شهادت، شهدای دانشجو، راهیان نور و بازتاب جهانی، بازشناسی مفاهیم هنری با مضمون جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، نقش خانواده شهدای دانشجو در دوران دفاع مقدس، بازآفرینی هنری وصایای شهدای دانشجو، جبهه بین المللی مقاومت و دانشگاه، رسالت های استان در بازشناسی و بازآفرینی نقش شهدای دانشجو، سیره شهدا و دانشگاه در انقلاب اسلامی، نقش بسیج دانشجویی در دفاع مقدس از جمله محورهای موضوعی اولین جشنواره دانشگاهیان تاریخ ساز است.
وی ادامه داد: هنرهای تجسمی، تئاتر و نمایش، فیلم کوتاه، ادبیات داستانی، موسیقی،شعر و عکس از بخش های جشنواره است که دهم اردیبهشت ماه سالجاری آخرین مهلت ارسال آثار، یکم الی سیزدهم خرداد ماه سالجاری آیین اختتامیه استانی و هفته پایانی خرداد ماه سالجاری نیز آیین رونمایی از فراخوان ملی جشنواره خواهد بود.
مسئول بسیج دانشجویی استان مرکزی بیان داشت: علاقمندان می توانند جهت ارسال آثار و یا کسب اطلاعات بیشتر به دبیرخانه جشنواره واقع در اراک، میدان امام خمینی(ره) ، شهرک دانشگاهی امیرکبیر دانشگاه آزاد اسلامی اراک، معاونت فرهنگی مراجعه و یا با شماره تلفن ۹_ ۰۸۶۳۴۱۳۲۴۵۱ تماس حاصل کنند و همچنین می توانند آثار خود را به شماره ۰۹۱۸۶۴۲۹۸۵۰ در پیام رسان های ایتا و تلگرام ارسال کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha