قاچاقچیان چوب جنگلی مامور یگان منابع طبیعی خانمیرزا را زخمی کردند
عکس تزیینی است

شهرکرد -ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از زخمی شدن مامور یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان خانمیرزا در هنگام انجام ماموریت خبر داد.

سید اسماعیل صالحی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:مامور منابع طبیعی هنگام انجام وظیفه در پست گوشکی برای توقیف خودروی حامل چوب قاچاق، دستور ایست داده اما قاچاقچی برای متواری شدن اقدام به ضربه زدن با خودرو به پای مامور منابع طبیعی کرد و این مامور از ناحیه پا دچار حادثه شد.

وی با بیان اینکه حال عمومی مامور منابع طبیعی خوب است، گفت: قاچاقچیان چوب جنگلی پس از مجروح کردن مامور یگان منابع طبیعی، خودروی خود را در محل حادثه رها و اقدام به فرار ‌کردند و هم‌اکنون خودرو قاچاقچیان توسط نیروهای حفاظت توقف شده است.

به گفته صالحی، این حادثه نخستین حادثه برای ماموران یگان منابع طبیعی در استان در سالجاری بوده است.

وی با اشاره به اینکه مدارک راننده خودرو در خودرو قاچاقچی باقیمانده بود ، افزود: راننده خودرو شناسایی و پیگیری مراحل قضایی در حال انجام است.

به گفته وی، هم‌اکنون به ازای هر ۶ هزار هکتار جنگل یک نیروی قرقبان و ۳۰ هزار مرتع یک نیروی قرقبان در عرصه‌های منابع طبیعی استان فعال است که این میزان جوابگویی پوشش عرصه‌ها را نمی‌دهد.

وی از مردم استان خواست تا هر گونه تخلف در رابطه با جنگل‌ها و مراتع را با استفاده از سامانه ۱۵۰۴ و ۱۳۹ امداد جنگل و مرتع  و یا اطلاع به یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان‌ها گزارش دهند.

به گزارش ایرنا، یک میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار از مساحت چهارمحال و بختیاری را مراتع و جنگل‌ها پوشش داده است که رقمی معادل ۸۶.۵ درصد از سطح این استان را شامل می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =