۲۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۴۴
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 84291980
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بازار ابرکوه تعطیل شد

یزد - ایرنا - فرماندار ابرکوه گفت: با توجه به وضعیت قرمز در این شهرستان و با تصمیم ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا، بازار این شهرستان تعطیل شد.

محمدحسین امامی میبدی عصر یکشنبه در حاشیه نشست شهرستانی ستاد مقابله با کرونا به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اینکه این شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارد با تصمیم ستاد ملی مقابله کرونا محدودیت‌های کرونایی فعالیت مشاغل گروه های ۲، ۳ و ۴ در این شهرستان از ساعت ۱۴ بعد از ظهرتعطیل است.

وی با اشاره به محدودیت فعالیت ۱۰۰ درصد واحدهای صنفی شامل مجتمع های تجاری و پاساژها اظهار کرد: با متخلفینی که اقدام به باز کردن واحد صنفی خود کنند برخورد جدی صورت گرفته و واحد آنها پلمپ می شود.

امامی میبدی تاکید : اکیپ نظارتی ستاد مقابله با کرونا نظارت بر گروه شغلی یک را تشدید کنند و تا تغییر شرایط این روند ادامه داشته باشد.

رییس ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در ابرکوه خاطر نشان کرد: شرایط کنونی شیوع بیماری کووید ۱۹را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک می‌توان مدیریت و کنترل کرد که همه آحاد جامعه باید در این زمینه همیاری و کمک کنند.

امامی میبدی تصریح کرد: طبق هماهنگی صورت گرفته با مراجع قضایی با برگزاری مراسم‌ دسته جمعی در خانه باغ‌ها یا سایر اماکن به جد برخورد می‌شود که قطع انشعابات آب و برق یکی از مجازات‌ها است.

فرماندار ابرکوه اضافه کرد: همه در قبال سلامت مردم مسوول هستیم و دستگاه‌های عمومی و خصوصی باید پای کار بیایند تا بتوانیم با همراهی و همیاری مردم از شرایط سخت کنونی کرونایی عبورکنیم.

امامی با اشاره به اینکه کاهش تردد در فضای عمومی و اماکن شلوغ، به حداقل رساندن رفت و آمد با اطرافیان و موارد دیگر از جمله مهم ترین راهکار برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا است ادامه داد: نمازجمعه های ابرکوه و بهمن برپا نمی شود وبرپایی نماز جماعت ها نیز باید درفضای باز با رعایت پروتکل های بهداشتی اقامه شود.

وی پیک چهارم کرونا را خطرناک‌تر از قبل دانست و افزود: مردم باید نسبت به پیک چهارم کرونا حساسیت بیشتری داشته باشند و همچنان زدن ماسک، ماندن در خانه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به جد مد نظر قرار دهند .

شهرستان ابرکوه یک بیمارستان، پنج مرکز بهداشتی، ۳۴ پایگاه سلامت جامعه، یک باب آزمایشگاه مرکزی، ۲ مرکز اورژانس جاده ای و یک اورژانس فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ دارد.

مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha