بررسی معافیت مالیاتی کارکنان مناطق آزاد در کمیسیون اقتصادی مجلس

تهران- ایرنا- اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز کمیسیون معافیت مالیاتی پرسنل دولتی و خصوصی مناطق آزاد را بررسی کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «مهدی طغیانی» در تشریح نشست روز یکشنبه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: بررسی استفساریه معافیت مالیاتی مستخدمین و کارکنان در مناطق آزاد در دستور کار امروز اعضای کمیسیون قرار گرفت. زیرا دیوان عدالت اداری سال گذشته با استناد به ماده ۱۳ قانون مناطق آزاد، اعلام کرده بود که مستخدمین و کارکنان در این مناطق مشمول معافیت مالیاتی نمی شوند و تنها سرمایه‌گذار یا صاحب کسب و کار از معافیت مالیاتی برخوردار است.

سخنگوی کمیسیون صنایع  معادن مجلس افزود: با استفساریه ای که کمیسیون دریافت کرده است، نحوه معافیت مالیاتی پرسنل دولتی و خصوصی مناطق آزاد بحث و بررسی شد. البته پاسخ به استفساریه فقط بله یا خیر است و شاید هر کدام از این دو پاسخ نتواند منطبق با ماده ۱۳ قانون مناطق آزاد باشد.  بنابراین مقرر شد ابتدا با شورای نگهبان برای رفع ابهام مشورت شود و بار دیگر در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار بگیرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده ۴۵ آئین نامه داخلی مجلس و گزارش این کمیسیون درباره شفافیت تراکنش ها گفت: این موضوع در کمیسیون مطرح شد ولی برای بررسی بیشتر به کمیته مورد نظر ارجاع داده شد.

طغیانی خاطرنشان کرد که وزیر راه و شهرسازی برای پاسخگویی به سوالات برخی از نمایندگان در جلسه روز سه شنبه کمیسیون حاضر می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha