تعیین اولویت‌ها برای تحقق شعار سال در کمیسیون صنایع مجلس بررسی شد

تهران- ایرنا - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از تعیین اولویت‌ها برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ در کمیسیون متبوع خود خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «حجت اله فیروزی» بعدازظهر یکشنبه در توضیح نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: در جلسه امروز نحوه تحقق شعار جهش تولید، پشتیبانی و مانع زدایی‌ها بررسی شد و اصلاح سیستم انگیزشی، بهبود محیط کسب و کار، بسترسازی برای ورود آسان سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به فعالیت‌های مولد اقتصادی، ثبات بخشی به اقتصاد و ارتقاء سطح اعتماد بخش خصوصی به حاکمیت از جمله الزامات تحقق شعار سال محسوب شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه اصلاح نگرش برای تحقق شعار سال امری ضروری است، افزود: ارتقای انگیزه  به ویژه به بخش خصوصی از عوامل اصلی در تحقق شعار سال است. زیرا بی‌ثباتی اقتصادی، تغییرات مستمر نرخ ارز و تامین مواد اولیه موجب آسیب به اعتماد بخش خصوصی شده است.

وی  تاکید کرد: عرصه تولید بسیار گسترده است  که با تعیین اولویت‌ها و حمایت موثر اهداف می توان شعار سال را محقق کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس ضرورت تغییر در سیاست واردات و توسعه صادرات را از دیگر موارد طرح شده در نشست امروز عنوان کرد و گفت: برقراری تعامل سازنده با جهان و عضویت در معاهده‌های بین المللی یکی از الزامات صادرات است.

فیروزی خاطرنشان کرد: براساس گزارش‌های  وزارت صنعت، معدن و تجارت و بخش خصوصی، دستگاه‌های متولی صدور مجوز برای فعالیت‌های تولیدی عملکرد موفقی نداشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =