۲۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۸
کد خبرنگار: 1392
کد خبر: 84291839
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: وضعیت کرونا در عجب‌شیر همچنان نارنجی است

مراغه - ایرنا - فرماندار و رییس ستاد مقابله با کرونای عجب‌شیر گفت: با وجود اینکه بسیاری از شهرستان‌های آذربایجان‌شرقی در شرایط قرمز قرار دارد، وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان همچنان نارنجی است و محدودیت‌های مربوط به این شرایط به صورت هدفمند و هوشمند اعمال می‌شود.

عادل اصغرپور روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نظارت بر رستوران‌ها، مراکز عرضه غذا و مواد غذایی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای تشدید شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز خرید و تجمع با جدیت کنترل می‌شود.

وی به تداوم آموزش مردم و و بازدیدهای مشترک نیز اشاره و بیان کرد: فعالیت مشاغل گروه‌های سه و چهار از جمله کلیه سالن‌های ورزشی، چایخانه‌ها و کافه‌ها ممنوع است و با متخلفان بر اساس قانون برخورد می‌شود.

به گفته وی فعالیت غذاخوری‌ها و رستوران‌ها فقط به صورت بیرون‌بر امکانپذیر است و همچنان باید از سرو غذا در محل خودداری شود.

وی افرود: آیین‌ها و مراسم‌های اجتماعی، فرهنگی و مذهبی، تالارهای پذیرایی و زبان‌سراها نیز تعطیل است.

رئیس ستاد مقابله با کرونای عجب‌شیر بیان کرد: ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی و خروج خودروهای شخصی با پلاک بومی شهرهای نارنجی به سایر شهرها ممنوع می‌باشد و همچنین تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۲ تا سه بامداد در سطح شهر ممنوع است.

وی با اشاره به نحوه فعالیت کارکنان ادارات در وضعیت نارنجی، اضافه کرد: حضور کارکنان دستگاه‌های ارائه‌دهنده خدمات ضروری به میزان یک سوم و کارکنان سایر دستگاه‌ها به میزان یک دوم کاهش پیدا کرده است.

وی همچنین ضمن قدردانی از مردم و کسبه در همراهی و همکاری با ستاد مقابله با کرونا، افرود: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، حضور نیافتن در تجمع‌ها، استفاده از ماسک و رعایت سایر پروتکل‌های بهداشتی راه خروج از بحران کروناست و انتظار می‌رود مردم شهرستان در این زمینه بیش از پیش همکاری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =