۲۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۵
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84291796
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اورژانس کردستان ۷۶ ماموریت هوایی انجام داد

سنندج- ایرنا- مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: سال گذشته در مجموع ۷۶ بیمار بدحال و مجروح حوادث جاده‌ای توسط اورژانس هوایی به مراکز درمانی استان منتقل شد.

رضا پیرا روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع این ماموریت‌ها ۲۳مورد مربوط به حوادث ترافیکی،۲۰ مورد حوادث غیرترافیکی، ۶ مورد بیماران قلبی، هفت مورد سکته مغزی، ۱۰ مورد مادران باردار و ۶ مورد نیز سایر موارد بوده است.

وی افزود: بیشترین ماموریت‌های انجام شده مربوط به شهرستان مریوان با ۲۳مورد، سنندج با ۱۴ مورد و شویشه با ۱۲مورد بوده و کمترین ماموریت نیز مربوط به کامیاران و بیجار هرکدام با ۲مورد و دیواندره با یک‌ مورد بوده است.

مدیراورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان اضافه کرد: درتمام ماموریت‌های انجام شده زمان انتقال بیمار به بیمارستان کمتر از نیم ساعت طول کشید که در صورت انتقال زمینی هر یک از این موارد، این زمان بیش از ۹۰ دقیقه بود.

وی یادآور شد: بالگرد دارای تجهیزات کامل پزشکی و در واقع یک 'ICU' کامل پرنده است و بخاطر داشتن چرخ، قابلیت فرود در اراضی شیب دار را دارد.

پیرا اظهار داشت: در حوادث بویژه سانحه‌های جاده‌ای و همچنین برخی بیماری ها از جمله سکته‌های قلبی و مغزی زمان طلایی برای انتقال بیمار وجود دارد و استفاده از بالگرد به دلیل انتقال سریع، از میزان آسیب‌های وارده تا حدود زیادی می‌کاهد.

اورژانس هوایی فوریت‌های پزشکی کردستان به عنوان سی و سومین اورژانس هوایی کشور از مرداد سال ۱۳۹۶ راه‌اندازی شده و بالگرد این مرکز از نوع 'LOT' تک موتور بوده و به مجهزترین تجهیزات پزشکی تجهیز شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha