مسابقات جام امام رضا (ع) موجب پیشرفت دو و میدانی آسیا می‌شود

مشهد- ایرنا- رییس فدراسیون دو و میدانی گفت: مسابقات بین‌المللی دو و میدانی جام امام رضا(ع) در مشهد موجب تقویت دو و میدانی آسیا و در نهایت رشد دو و میدانی کشورهای این قاره کهن می‌شود.

هاشمی صیامی در حاشیه مراسم افتتاح مسابقات بین المللی امام رضا(ع) در مشهد افزود: پس از انقلاب اسلامی برای نخستین بار مسابقات بین المللی  دو و میدانی خارج سالن را برگزار می کنیم و معتقدیم حضور ورزشکاران ایرانی در کنار دوندگان خارجی تقویت دو و میدانی آسیا را رقم خواهد زد.
وی به حضور دوندگان المپیکی و قهرمان جهان در این رقابتها اشاره کرد و ادامه داد: تفتیان قهرمان ارزنده کشورمان، یک ورزشکار پرش ارتفاع از سوریه و یک پرتابگر نیزه از پاکستان از جمله قهرمانان و مدال داران مطرح دو و میدانی جهانی هستند که در این رقابتها حضور دارند و این نشان دهنده سطح کیفی رقابتهاست.
رییس فدراسیون دو و میدانی به برگزاری مسابقات دو و میدانی بین المللی در اروپا همزمان با شیوع جهانی کرونا اشاره کرد و گفت: اکنون دیگر کشورها با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و با وجود برخی سختیها رقابتهای بین‌المللی را متوقف نکرده اند و ما نیز باید این گونه رقابتها را پیگیری کرده و از ظرفیت قهرمانان جهانی و ۴۰ امتیاز المپیک این رقابتها استفاده کنیم.
صیامی افزود: اگر شرایط کرونا و سختیهای میزبانی نبود حداقل ۴۰ کشور را در این رقابتهای بین المللی دعوت می‌کردیم.
وی تاکید کرد: از همه ورزشکاران یک بار هنگام ورود به ایران و یک مرحله نیز در هتل آزمایش پی. سی. آر گرفته می شود و در عمل ورزشکاران در حالت نیمه قرنطینه قرار دارند.

نخستین دوره مسابقات بین‌المللی جام امام رضا(ع) در بخش مردان صبح امروز ۲۲ فروردین ماه با حضور ۹ تیم خارجی و ۳۲ تیم داخلی و با حضور ۲۲۴ دونده در ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد آغاز شد فردا دوشنبه صبح و عصر نیز رقاتبهای نهایی بیشتر رشته‌ها برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha