همه دانش آموزان باید یک مهارت فنی بیاموزند

قزوین-ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: براساس اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش هر دانش آموز باید در کنار یادگیری دروس مربوط به خود یک مهارت فنی را نیز بیاموزد.

به گزارش ایرنا، حسنعلی اصغری روز یکشنبه در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان که به ریاست استاندار قزوین برگزار شد، افزود: ارتقای شاخص های کمی و کیفی نظام تعلیم و تربیت در استان نیازمند همدلی و کار جهادی است و باید همه در راستای تحقق این هدف مهم تلاش کنیم.
وی اظهار داشت: ما به دنبال تربیت نیروی انسانی هستیم که در سند تحول بنیادی آموزش و پرورش به آن تاکید شده است .
اصغری اضافه کرد: در حوزه شاخص‌های اجتماعی وضعیت خوبی نداریم و اگر می‌خواهیم از سرمایه‌های جامعه بهره ببریم باید به این موضوع توجه ویژه‌ای کنیم.
این مسوول در ادانه با قدردانی از زحمات معلمان برلی آموزش به دانش آموزان در شرایط کرونایی، تصریح کرد: معلمان در ١٤ ماهه گذشته تلاش‌های زیادی  برای آموزش دانش آموزان انجام دادند و شاهد اقدامات خوب آن‌ها بودیم.
وی در ادامه با اشاره به هفته بزرگداشت مقام معلم افزود: همه ساله در راستای تجلیل از مقام شامخ فرهنگیان استان قزوین برنامه های متعدد فرهنگی اجرا می شود و امسال نیز با توجه به تداوم کرونا این برنامه ها عمدتا به شکل مجازی برگزار خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در ادامه با اشاره به وضعیت کنکور  خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته، تا سال ۱۴۰۳ باید جزو سه استان برتر کشور در این حوزه شویم.
وی اضافه کرد: امروزه پشت پدیده کنکوری  به عنوان یکی از موانع در اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش محسوب می شود و عدم توجه به رشته های فنی و حرفه ای و مهارتی و کار آفرینی را به دنبال دارد که این معضل  باعث هدر رفت سرمایه های انسانی می شود.
وی تاکید کرد: بنابراین اجرای هدفمند هدایت تحصیلی دانش آموز با توجه به ظرفیت های زیر ساختی موجود در آموزش و پرورش بیش از پیش مورد توجه قرار خواهد گرفت.
اصغری افزود: براساس  سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و شاخص های مورد توافق معاونت آموزش متوسطه وزارت متبوع هر دانش آموز باید در کنار کسب علم یک مهارت فنی بیاموزد.
وی یادآور شد: کسب رتبه ۱۱ آزمون های نهایی در بین استان ها، کسب رتبه ۱۳ کنکور سراسری در کشور بدون سوابق  تحصیلی ، کسب رتبه سه  کنکور در کشور با سوابق تحصیلی ، کسب رتبه ۶ نمره های خام علمی از جمله رتبه های کسب  شده استان در سال گذشته است که امیدواریم امسال این روند حفظ و تقویت شود.
استان قزوین دارای ۲۳۵ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =