یادمان‌های شهید آوینی، نسل جوان را متحول می‌کند

تهران - ایرنا - معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در دیدار با مسئول بنیاد فرهنگی روایت فتح، گفت:‌ شهادت سید مرتضی آوینی هنرمند نامی کشورمان، تحول آفرین بود و یادمان فکه و یادمان‌های مربوط به شهید آوینی از لحاظ استقرار و فضای معنوی، به زائران حس متفاوت و خاصی می‌بخشد.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا،  سردار یعقوب سلیمانی روز یکشنبه در دیدار با سیدمحمد یاشار نادری، مسئول بنیاد فرهنگی روایت فتح با تاکید بر اینکه تفکر شهید آوینی برای نسل جوان کشور الهام بخش است، تصریح کرد: رویکرد، نحوه ارتباط گیری، قلم و اندیشه شهید آوینی به موضوع جنگ، خاص و همه جانبه بود. بنابراین در تبلیغات فرهنگی امروز بسیار راهگشاست.  

وی به طرح‌های تحولی سال جاری بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه فرهنگی اشاره کرد و افزود: امسال توجه جدی به تاریخ شفاهی والدین معظم شهدا و جانبازان در برنامه های فرهنگی بنیاد شهید لحاظ شده است.  

سیدمرتضی آوینی، بیستم فروردین سال ۱۳۷۲ در فکه و در حال ساخت مجموعه مستند و تلویزیونی روایت فتح، بر اثر برخورد با مین‌های باقیمانده از زمان جنگ به شهادت رسید.

پیکر شهید سید مرتضی آوینی روز ۲۲ فروردین ۷۲ با حضور مقام معظم رهبری و هنرمندان و نویسندگان تشییع و در قطعه ۲۹  بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

تشکیل کارگروه ویژه بنیاد شهید و بنیاد روایت فتح 

سیدمحمد یاشار نادری، مسئول بنیاد فرهنگی روایت فتح نیز در ادامه تصریح کرد: در سال جاری کارگروه ویژه ای بین مدیران بنیاد روایت فتح و معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل و فعالیت های مشترک ساماندهی می شود.  

وی تولید ۳۲ اثر سینمایی در استان ها را از جمله برنامه های سال جاری بنیاد روایت فتح برشمرد و افزود: هم افزایی و مشارکت، جزو سیاست های اصلی بنیاد روایت فتح است.  

نادری بر همکاری مشترک در زمینه نشر کتاب با بنیاد شهید تاکید کرد و گفت: انتشارات بنیاد روایت فتح، آمادگی همکاری مشترک با نشر شاهد بنیاد شهید و امور ایثارگران را دارد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha