۲۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۱۴
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 84291745
۰ نفر

برچسب‌ها

شهید شاخص ورزش کشور در سال ۱۴۰۰ معرفی شد

تهران- ایرنا- «شهید حسن فقیهی جویباری» به عنوان شهید شاخص ورزش کشور در سال ۱۴۰۰ معرفی شد.

به گزارش ایرنا، براساس اعلام مهدی میرجلیلی مسوول سازمان بسیج ورزشکاران و سید عبدالحمید احمدی معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، در راستای ترویج سبک زندگی شهدای گرانقدر و انتقال معارف و ویژگی‌های شخصیتی، معنوی و اخلاقی شهدا به جامعه ورزش کشور به ویژه نسل جوان و نوجوان، شهید شاخص جامعه ورزش کشور همچون سال‌های قبل در سال ۱۴۰۰ معرفی شد.

بر این اساس شهید حسن فقیهی از کشتی گیران و مربیان این رشته به عنوان شهید شاخص ورزش کشور معرفی شد.

شهید حسن فقیهی متولد سال ۱۳۳۳ اهل شهرستان جویبار پایتخت کشتی جهان، مهد دلیران و پهلوانان نامی جهان و کشور بود.

این شهید والا مقام آموزش کشتی را از نونهالی و با حضور در مجامع مختلف کشتی شروع به آموختن کرده و مدارک و مدارج مختلف کشتی را در سطوح مختلف تا قهرمانی استانی و کشوری و به عنوان رئیس هیات کشتی شهرستان جویبار در پرونده خود دارد.

این ورزشکار شهید از همراهان و هم‌رزمان سرداران شهید ذبیح الله عالی فرمانده گردان مسلم بن عقیل، سردار صابریان فرمانده سپاه شهرستان جویبار و سردار شعبانعلی فکوری معلم مجاهد، متفکر و عارف محسوب می‌شود و از افتخارات دیگر این شهید شهادت دو برادر دیگر ایشان به نام‌های علی و محمد فقیهی است.

شهید حسن فقیهی در پنجم اسفندماه سال ۱۳۶۲ در مناطق جنگی دهلران در عملیات غرور آفرین والفجر ۶ به درجه رفیع شهادت نائل می آید و پس از ده سال به عنوان شهید مفقودالاثر در سال ۱٣٧٢پیکر مطهر او در کنار سایر همرزمانش به خاک سپرده شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =