هواشناسی خراسان رضوی در خصوص آبگرفتگی هشدار داد

مشهد- ایرنا- مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی امروز با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به خطر آبگرفتگی بر اثر وقوع بارشهای رگباری در روزهای دوشنبه و پنجشنبه هفته جاری هشدار داد.

به گزارش روز یکشنبه هواشناسی خراسان رضوی، در این هشدار که در سطح زرد صادر شده آمده است: ناپایداریهای جوی تا عصر روز جمعه این هفته در بیشتر مناطق خراسان رضوی به ویژه نیمه شمالی ادامه دارد.
بر این اساس طبق تحلیل نقشه‌ها و مدل‎های هواشناسی از فردا دوشنبه، استان تحت تأثیر  سامانه ناپایدار جوی قرار خواهد گرفت که پیامد آن وزش باد شدید موقتی همراه با گرد و خاک، افزایش ابرناکی، رگبار پراکنده باران و رعد و برق در سطح استان خواهد بود.
"به دنبال این ناپایداریها وزش باد شدید توام با گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش میدان دید با احتمال بروز خسارت، وقوع بارشهای رگباری توأم با رعد و برق، در نواحی مستعد استان خراسان رضوی احتمال بارش تگرگ و آبگرفتگی و ایجاد روان‌آب پیش بینی شده است."
این اطلاعیه از کاهش بین سه تا پنج درجه‌ای دمای هوا در مناطق استان خراسان رضوی در روز دوشنبه هفته جاری خبر داده است.
مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی بر اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز خسارات ناشی از وزش باد شدید از جمله افزایش استحکام سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی، احتیاط در تردد جاده‌های کوهستانی و عدم صعود به ارتفاعات، عدم توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها به ویژه رودخانه‌های فصلی تاکید کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =