استاندار اصفهان:  دغدغه ما تداوم  تولید در پلی اکریل است

اصفهان - ایرنا - استاندار اصفهان گفت : حفظ منافع سهامداران ، بیکار نشدن کارگران و گردش چرخ تولید دغدغه‌های مهم ما در پلی اکریل است.

به گزارش ایرنا ، جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان با دستور کار بررسی آخرین وضعیت شرکت پلی اکریل روز یکشنبه در استانداری  برگزار شد.

استاندار اصفهان در حاشیه این نشست به ایرنا گفت:  جلسه امروز با اولویت ادامه و افزایش روزانه تولید در این شرکت برگزار شد و همزمان مسائل کارگران به هیچ وجه نباید خدشه دار شود و بر روی این موضوع بسیار حساس هستم و اصرار دارم.
عباس رضایی با بیان این که مساله و بحث سهام داران و مالکیت کارخانه باید حفظ شود، گفت: در کنار این مسائل باید براساس قانون پیش رفت.
استاندار اصفهان افزود: در خصوص مسائلی که مطرح شد تصمیماتی گرفته شد که جمع بندی آن در نهایت به شورای تامین استان یا شهرستان می آید و سپس بر این مبنا اقدامات نهایی را احصا تمامی موارد در زمانی که مشخص می کنیم لحاظ می شود.

کارخانه پلی‌اکریل در اصفهان با بیش از چهار دهه فعالیت و اشتغال‌زایی دست‌کم حدود یکهزار و ۸۰۰ نفر، مادر صنعت نساجی کشور و استان اصفهان بشمار می‌آید؛ مهمترین تولیدات این کارخانه، الیاف اکریلیک، نخ و الیاف پلی‌استر است که به‌عنوان مواد اولیه در شرکت‌های نساجی و تولید فرش و پتو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این مجموعه بزرگ صنعتی در سال‌های گذشته دچار مشکلات مالی و در سال‌های ۹۵ و ۹۶ خطوط تولید آن متوقف شد اما با حمایت‌های دولت، دستگاه قضایی و امنیتی و پرداخت تنخواه، تعدادی از خطوط تولیدی آن فعال شد و کارگران به سر کار بازگشتند.

 این کارخانه در کیلومتر ۴۵ جاده اصفهان - مبارکه قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =