شتاب‌دهنده سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی راه‌اندازی شد

تهران - ایرنا - شتابدهنده تخصصی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی ایران در بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، این شتابدهنده امروز یک شنبه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، جلیل کوهپایه زاده ، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران افتتاح و راه اندازی شد.
دکتر عباس متولیان ، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی در این مورد به خبرنگار ایرنا گفت: این مجموعه، دومین شتاب دهنده تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی ایران است. اولین مجموعه، شتابدهنده سلامت دیجیتال بوده است.
وی حمایت از تیم های فناور ، کمک به ایده های جدید در حوزه سلول های بنیادی و طب بازساختی را از مهمترین اهداف این مجموعه اعلام کرد و گفت: تیم های فناور بین ۶ ماه تا یکسال وارد فرایند شتابدهی می شوند.
متولیان افراد: برگزاری دوره های آموزشی، تجاری سازی و بازاریابی  از جمله اقدامات این مجموعه است  تا تیم های فناور بتوانند محصول خود را به تولید اولیه برسانند.
وی افزود: در هر دوره ۵ تا ۱۰ تیم فناور در این مجموعه حضور خواهند یافت و در دوره شتابدهی مورد حمایت قرار می گیرند.
وی گفت: این شتابدهنده در فضایی به مساحت ۴۸۰ متر مربع در ۲ طبقه است.
متولیان ادامه داد: هزینه ای که تاکنون صرف این شتاب دهنده شده حدود ۲ میلیارد تومان بوده که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تامین شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha