۲۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۳۳
کد خبرنگار: 3134
کد خبر: 84291570
۰ نفر

برچسب‌ها

امتحان نهایی ۱۴ هزار دانش‌آموز استان سمنان حضوری برگزار می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: برگزاری امتحانات نهایی حدود ۱۴ هزار دانش آموز پایه نهم و دوازدهم استان در ۵۳ حوزه امتحانی به صورت حضوری است.

به گزارش ایرنا، محمد دستورانی روز یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان سمنان در سالن غدیر استانداری ابراز داشت: در صورت تغییر در تصمیمات وزارت آموزش و پرورش در این حوزه، اقدامات جدید در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی افزود: ۴۰۰ میلیارد ریال به منظور تکمیل ساختمان نیمه تمام آموزش و پرورش اختصاص یافت و امید است با همراهی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز استان سمنان، تا قبل از پایان دولت افتتاح شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: در سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ شاخص های آموزشی در استان رشد خوبی داشت و در امتحانات نهایی در سرجمع قبولی، ۲ درصد رشد محقق شد و به ۹۱ درصد رسید و میانگین نمرات نیز  ۳ درصد افزایش یافت.

دستورانی گفت: در سال تحصیلی جاری با تشکیل پایگاه های کیفیت بخشی، در راستای افزایش کیفیت امور پرورشی و آموزشی و مباحث تعلیم و تربیت تلاش می‌شود.

وی با اشاره به ۲ شیوه تقدیر وزارتی و استانی از معلمان در هفته گرامیداشت مقام معلم بیان کرد: در تقدیر وزارتی، ۱۲ سهمیه به استان سمنان اختصاص پیدا کرد که بر اساس شاخص های مبتنی بر زیست بوم جدید و زندگی در شرایط کرونا انتخاب می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان بیان کرد: در تقدیر استانی نیز ۲۱ سهمیه در نظر گرفته شد که از بین معلمان، مدیران، ایثارگران، رانندگان، نیروهای خدمات و معلمان استثنایی و غیردولتی مدارس استان،  بر اساس شاخص های دانش، نگرش و مهارت انتخاب می‌شوند.

۱۱۸ هزار و ۴۶۴ دانش‌آموزان در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در استان سمنان ثبت نام کردند

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha