هواشناسی برای بوشهر باران پراکنده پیش‌بینی کرد

بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از امروز تا ظهر روز چهارشنبه با افزایش پوشش ابر در برخی از ساعت‌‏ها برای بخش‌‏هایی از این استان بارش پراکنده باران پیش‎بینی می‎شود.

پیام مساعدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد با افزایش پوشش ابر از امروز تا فردا، احتمال وقوع بارش خفیف و پراکنده باران و گاهی رعدوبرق در برخی مناطق به ویژه بر روی دریا و بخش‌هایی از نواحی شمال و مرکز استان دور از انتظار نیست.

وی بیان کرد: همچنین روز سه شنبه با افزایش ناپایداری های جوی، بر سرعت وزش باد شرقی افزوده و دریا تا حدودی مواج می‌شود.

مساعدی اظهار کرد: همچنین از روز سه شنبه تا ظهر روز چهارشنبه در برخی نقاط استان، وقوع بارش‌های پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش تند باد لحظه ای پیش بینی می‌شود.

وی افزود: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر کمی تا نیمه ابری همراه با غبار محلی، در برخی مناطق نیمه شمالی استان و خلیج فارس گاهی تمام ابری همراه با وزش باد و احتمال بارش خفیف و پراکنده باران و رعد و برق پیش‌بینی شده است.

مساعدی ادامه داد: در این مدت جهت وزش باد به طور متغیر شمال شرقی تا شمال غربی گاهی جنوب شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ کیلومتر در ساعت، در برخی ساعت‎های امروز در فرا ساحل شمالی و مرکزی گاهی تا ۴۲ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی عنوان کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج در سواحل استان ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰سانتی‌متر و در فراساحل شمالی و مرکزی طی امروز ۶۰ تا ۱۲۰سانتی‌متر پیش‎بینی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha