ردیف‌های تعرفه‌ای با هدف صیانت از صنایع داخلی بازنگری می‌شود

تهران- ایرنا- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشریح مهمترین راهبردهای این وزارتخانه در سال جدید، از بررسی بیش از هشت هزار ردیف تعرفه گمرکی در سال جاری با هدف صیانت از صنایع داخلی خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، "مهدی صادقی‌نیارکی" افزود: در سال "تولید، پشتیبانی‌ها ومانع‌زدایی‌ها" درتلاشیم سیاست‌های کاهش ارزبری در کشور را با اتخاذ تدابیری دنبال کنیم که بازنگری در ردیف‌های تعرفه‌ای یکی از سیاست‌های پشتیبانی از صنایع داخلی به شمار می‌رود.

وی بیان‌داشت: تعرفه‌های گمرکی با محوریت توانمند سازی صنایع داخلی و ایجاد محدودیت وارداتی برای تجهیزات داخلی سازی شده از سوی دفاتر تخصصی مورد واکاوی قرار می گیرد.

صادقی نیارکی، رصد مستمر وضعیت تولیدی محصولات منتخب صنعتی را از دیگر برنامه های وزارت صنعت برشمرد و از برنامه‌ریزی برای احصاء ظرفیت‌های خالی صنایع خبر داد.

به گزارش ایرنا، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشتر تاکید کرده بود: کالاهایی که نیاز داخل را به صورت کیفی تامین می‌کنند، دست‌کم نباید تا سه سال وارد شوند، به این ترتیب افرادی که در بدترین شرایط تحریم‌ها نیازهای صنعت را تامین و  کشور را خود اتکا کردند، آسیب نخواهند دید.

امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها" نام‌گذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =