گلستان از سرمایه‌گذاری اوقاف در بخش‌های گوناگون حمایت می‌کند

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان با تاکید بر حمایت از سرمایه‌گذاری اوقاف در بخش‌های گوناگون این استان گفت که استفاده سازمان اوقاف و امور خیریه از ظرفیت‌های موجود نقش موثری در رونق اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی این استان دارد.

هادی حق شناس ظهر یکشنبه در دیدار با حجت الاسلام سیدمهدی خاموشی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در گرگان اظهار داشت: سرمایه گذاری و کمک اوقاف به سرمایه گذارانی که نیازمند شراکت برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی هستند موجب مانع زدایی از تولید و پشتیبانی از تولیدکنندگان می شود.

وی بیان کرد: گلستان مزیت های خوبی در حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری دارد که در صورت سرمایه‌گذاری سازمان اوقاف می تواند به منبع بزرگی برای رونق شاخص های اقتصادی استان و مناطق گوناگون آن تبدیل شود.

وی به مشارکت سازمان اوقاف در احیای یک واحد دامداری صنعتی در غرب گلستان اشاره کرد و گفت: احیای این دامداری با ظرفیت دو هزار و ۵۰۰ راس و سرمایه گذاری ۵۸۰ میلیارد ریالی، زمینه افزایش تولید و اشتغال زایی فراوانی را در این منطقه را فراهم کرد.

حجت الاسلام خاموشی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور هم در این دیدار بر حمایت این سازمان از طرح های توسعه استان گلستان تاکید کرد.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور صبح امروز علاوه بر بازدید از دامداری احیا شده اوقاف در آق‌قلا، با ائمه جمعه استان دیدار و گفت و گو کرد.

سرکشی از بزرگترین باغ موقوفه کشور در شهرستان آزادشهر از دیگر برنامه های رییس سازمان اوقاف در گلستان است.

باغ ۳۶۴ هکتاری "میرسعدالله موسوی ایلخانی"  ۱۳۵ سال قبل برای کمک به حوزه علمیه سعدیه رامیان وقف شد.

این ملک قبل از انقلاب در تصرف رژیم شاهنشاهی قرار داشت و بعد از انقلاب توسط بنیاد مستضعفان اداره می شود و در سال ۹۲ تصمیم گرفته شد که به جای کشت و زراعت گندم طرح های دیگری در این اراضی انجام شود.

پارسال ۱۳۵ هزار نفر روزانه در این موقوفه مشغول به فعالیت بودند و در هر روز ۷۰۰ تا هزار و ۵۰۰ کارگر روزمزد میوه درختان این باغ را برداشت کردند.

استان گلستان واقع در شمال کشور، مطابق سرشماری و نفوس مسکن سال ۹۵، یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت دارد که اقتصاد اصلی ساکنان آن برپایه کشاورزی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =