۸ هزار و ۸ نفر در شوراهای اسلامی روستاهای آذربایجان‌غربی داوطلب شدند

ارومیه- ایرنا- رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: داوطلبان شوراهای اسلامی روستاهای استان تا پایان روز ششم به هشت هزار و هشت نفر رسید.

علی مصطفوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۹۸ درصد معادل هفت هزار و ۸۷۴ را آقایان و ۲ درصد معادل ۱۳۵ نفر را بانوان تشکیل می دهند.

وی اضافه کرد: ۶۲ درصد این ثبت نام کنندگان دارای مدرک ابتدایی، ۱۲ درصد راهنمایی، ۶ درصد متوسطه، ۱۰ درصد دیپلم، ۲ درصد فوق دیپلم، ۶ درصد لیسانس، یک درصد فوق لیسانس و کمتر از یک درصد دارای تحصیلات حوزوی هستند.

رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی ادامه داد: ۸۴ درصد از ثبت نام کنندگان به صورت حضوری در بخشداری‌ها، ۹ درصد در دفاتر پیشخوان، سه درصد از طریق نرم افزار و چهار درصد از طریق کامپیوتر اقدام به نام نویسی کردند.

مصطفوی اظهار کرد: ۷۵ درصد داوطلبان برای نخستین بار برای حضور در شوراهای اسلامی روستاهای آذربایجان غربی ثبت نام کرده اند.

وی گفت: از کل ثبت نام شدگان، ۲ هزار و ۲۶۷ نفر مربوط به ارومیه، ۵۶۲ نفر در خوی و ۵۵۷ نفر نیز در مهاباد نام نویسی کرده اند و این سه شهرستان، بیشترین آمار را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش ایرنا، ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای آذربایجان غربی همزمان با سراسر کشور، امروز پایان می یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha