مهمترین وظیفه هیات بازرسی ممانعت از تخلف در فرآیند انتخابات است

قصرشیرین - ایرنا - رییس هیأت بازرسی انتخابات شهرستان سرپل ذهاب گفت: مهمترین و اصلی ترین وظیفه هدف بازرسان در فرایند انتخابات، اعتماد سازی، ممانعت از تخلف و نقض قوانین است.

نادر نورایی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تمام مراحل انتخابات اعم از نحوه تشکیل هیات‌های اجرایی، ثبت نام داوطلبان، نظارت بر تبلیغات، اخذ رای، شمارش و نتایج آن را با حساسیت و دقت پیگیری می‌کنیم.

وی اظهار داشت: پذیرای شکایات در تمام مراحل انتخابات هستیم زیرا حراست و پاسداری از آرای مردم از طریق کنترل و بازرسی روند انتخابات، سرلوحه وظایف هیات بازرسی است و این مهم با جلب مشارکت‌های مردم امکانپذیر است.

معاون فرماندار سرپل ذهاب گفت: در روزهای گذشته دبیرخانه هیات بازرسی بر انتخابات در سرپل ذهاب فعال شده و فرایند انجام امور بر اساس برنامه‌ریزی و زمان‌بندی مقرر در حال انجام است.

نورایی یادآور شد: ضرورت دارد دستگاه‌های اجرایی اصل بیطرفی را رعایت کنند و در این مسیر جهت حصول اطمینان از انجام صحیح، دقیق و به موقع وظایف قانونی توسط عوامل اجرایی، به صورت روزانه پایش و ارزیابی صورت می‌گیرد.

او با تاکید بر ضرورت تمهید مقدمه های لازم برای مشارکت پرشور مردمی اضافه کرد:, مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو، گامی مهم در دستیابی به اهداف توسعه است.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.  

سیزدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار خواهد شد.                                       

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =