۲۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۳۳
کد خبرنگار: 1207
کد خبر: 84291329
۷ نفر

برچسب‌ها

یزدانی: انتقام سختی از حریف بحرینی گرفتم

تهران- ایرنا- ملی‌پوش کشتی‌ آزاد ایران گفت: حریف بحرینی من در مسابقات جهانی با شکست نماینده کوبا موجب حذفم شد اما در این مسابقات ضمن شکست وی با امتیاز عالی انتقام سختی از «حاجی‌محمد علی» گرفتم.

به گزارش ایرنا، «امیرمحمد یزدانی» امروز (یکشنبه) بعد از کسب سهمیه المپیک توکیو در وزن ۶۵ کیلوگرم کشتی آزاد اظهار داشت: قبل از رسیدن به فینال ۲ کشتی داشتم که مبارزه نخست من با حریفی از کویت بود. کویت در رشته کشتی آزاد زیاد صاحب اسم و رسم نیست و مبارزه آسانی بود. به همین خاطر بدن من فشار زیادی تحمل نکرد اما در کشتی دوم که با حریف بحرینی بود کشتی متوسطی داشتم و موفق شدم به فینال وزن ۶۵ کیلوگرم صعود کنم.  

وی ادامه داد: «حاجی محمدعلی» آزادکار بحرینی اصالتی روسی داشت که موفق شده بود پیش از این حریف نامدار کوبایی را شکست دهد. من به کادر فنی و مربیانم قول دادم تا بتوانم او را با امتیاز عالی شکست دهم و این اتفاق نیز رخ داد. برد کشتی‌گیر بحرینی در مسابقات جهانی برابر حریف کوبایی موجب حذف من از مسابقات جهانی شد و من با خودم عهد کردم که وی را با امتیاز عالی شکست دهم.  

«امیرمحمد یزدانی» امروز (یکشنبه) پس از استراحت در دور اول در دور دوم «محمد عبدالکریم» از کویت را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف حاجی محمد علی آزادکار داغستانی الاصل از بحرین رفت و با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد و ضمن کسب سهمیه المپیک به فینال این وزن راه یافت.  یزدانی در دیدار فینال ارنازار آکماتالیف از قرقیزستان را پیش رو دارد.

یزدانی دارنده مدال نقره نوجوانان جهان یکی از اعضای تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در پیکارهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان بود.

در وزن ۶۵ کیلوگرم «امیرمحمد یزدانی» دور دور نخست با نتیجه ۱۵ بر ۲ «باتیر بورجاکوف» از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل «الخاندرو توبیر والدز» دارنده مدال برنز جهان از کوبا با نتیجه ۱۳ بر ۹ شکست خورد.

والدز کوبایی در مرحله بعد برابر «حاجی محمدعلی» آزادکار روسی‌الاصل بحرین با نتیجه ۱۱ بر ۶ مغلوب شد تا یزدانی در آستانه سن ۱۸سالگی و در نخستین تجربه جهانی از دور رقابت‌ها حذف شد. یزدانی امروز موفق شد حریف بحرینی را مقتدرانه از پیش رو بردارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha