۲۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۱۷
کد خبرنگار: 1171
کد خبر: 84291256
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۹ هزار تست کرونا در زاهدان انجام شد

زاهدان- ایرنا-- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: ۲۲ هزار و ۸۴۸ نمونه PCR و ۶ هزار و ۳۴۹ مورد تست سریع(رپید تست) کرونا از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در مراکز ۱۶ ساعته زاهدان انجام شده است.

دکتر سیدمهدی طباطبایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اینک پنج مرکز ۱۶ ساعته شهری و یک مرکز ۱۶ ساعته روستایی در زاهدان در حال ارائه خدمات به همشهریان هستند.

وی ادامه داد: این مراکز در راستای ارائه خدمات،ویزیت و غربالگری کرونا به منظور تسهیل دسترسی شهروندان و تسریع در کنترل این ویروس مشغول فعالیت هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: مراکز ۱۶ ساعته غربالگری همه روزه از ساعت هفت تا ۲۴ فعال هستند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی زاهدان گفت: با افزایش موارد مثبت در سیستان و بلوچستان و شناسایی مبتلایان به کرونا در استان از مردم عزیز درخواست می شود به توصیه‌های پزشکان عمل و همچنان فاصله گذاری اجتماعی را حفظ و از حضورغیر ضروری در تجمع‌های عمومی خودداری کنند.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور به سبب گستردگی جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی ۲ کشور افغانستان و پاکستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستان های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل، شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان و سیب و سوران زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، مهرستان، چابهار، کنارک، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha