۱۳ یگان حفاظت با هدف امنیت آفرینی در کشور راه‌اندازی شده است

تهران - ایرنا - رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: با پیگیری‌های پلیس پیشگیری از سال ۸۱ تا ۹۷، تعداد ۱۳ یگان حفاظت با رده‌های تابعه متعدد در کشور برای امنیت آفرینی راه اندازی شده است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی در جلسه ای که به منظور توسعه همکاری‌های امنیتی انتظامی پلیس پیشگیری با اداره طرح و عملیات ستاد کل نیروهای مسلح در راستای بررسی عملکرد و رفع چالش‌های یگان‌های حفاظت دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، افزود: هدف از تشکیل یگان‌های حفاظت مراقبت از ابنیه، تاسیسات، اموال سازمان های دولتی، پیشگیری از وقوع جرایم در جغرافیای ماموریت، اجرای احکام قضائی و مبارزه با قاچاق است.
وی با اشاره به مستندات قانونی تشکیل یگان های حفاظت افزود: فرامین مقام معظم رهبری مدظله العالی، قانون اساسی، برنامه‌های توسعه‌ای کشور و مصوبات شورای امنیت کشور استحکام حداکثری بر راه اندازی یگان های حفاظت در دستگاه‌های کشوری بخشیده است لذا سازمان های دولتی مکلف به همکاری با پلیس در این خصوص هستند.

سردار معصوم بیگی گفت: با پیگیری‌های مستمر پلیس پیشگیری از سال ۸۱ تا ۹۷ تعداد ۱۳ یگان حفاظت با رده های تابعه متعدد در سراسر کشور راه اندازی شده اند که تشکیل یگان حفاظت در سایر سازمان‌های دولتی بر اساس اولویت تعیین شده نیز در دستور کار پلیس پیشگیری ناجا قرار دارد.

همکاری ضعیف مسئولان سازمان های اجرایی در راه اندازی یگان حفاظت

وی با اظهار گلایه از همکاری ضعیف مسئولان سازمان های اجرایی کشور در همراهی برای راه اندازی یگان حفاظت خاطرنشان کرد: ضرورت حفاظت مسلحانه از زیر ساخت‌ها، اماکن، تجهیزات، تأسیسات و انجام برخی مأموریت‌های موضوعی و تخصصی خصوصا تامین نظم و امنیت عمومی ایجاب می کند تا سازمان‌های دولتی در این امر مهم که محور اصلی و نهایی آن حفظ سرمایه های ملی و مردمی و ارتقاء امنیت جامعه است کمال همکاری را با پلیس داشته باشند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با قدردانی از پشتیبانی ستاد کل نیروهای مسلح در امور مربوط به یگان های حفاظت تصریح کرد: یگان های حفاظت بازوی توانمند حفظ نظم و امنیت در دستگاه های مربوطه هستند و همه قوانین مرتبط با تشکیل یگان‌های حفاظت بر ضرورت این مهم تاکید دارند چرا که نتیجه اقدامات ارزشمند و حیاتی این یگان‌ها مختص به سازمان‌های دولتی نیست و نفع آن همگانی است.

ارشدترین مقام پلیس پیشگیری کشور با اشاره به اقدامات گستره و اثربخش یگان‌های حفاظت در سال ۹۹ گفت: دستگیری ۶ هزار و ۸۵۳ نفر متهم، تشکیل بیش از ۳۰ هزار پرونده قضائی، بدرقه ۵۲۰ هزار و ۵۳۷ متهم، رفع تعرض از ۳۵ هزار و ۸۹۷ فقره اراضی به مساحت ۲۹ هزار و ۶۷۲ هکتار تنها بخشی از ماموریت ها و اقدامات اجرایی، بی وقفه و قابل افتخار یگان های حفاظت است که لزوم توسعه و حمایت از این رده‌ها را دو چندان می کند.

سردار معصوم بیگی در خاتمه خواستار توجه بیشتر مسئولین به تشدید حفاظت از سازمان های دولتی برای ارتقاء امنیت عمومی شد.  

در این نشست تخصصی سردار بهرام حسینی مطلق رئیس اداره طرح و عملیات امنیتی و انتظامی ستاد کل نیروهای مسلح و سرداران هیئت همراه به ایراد سخن پرداخته و گزارش عملکرد و چالش های مربوط به حوزه ماموریتی یگان های حفاظت از سوی جمعی از فرماندهان یگان های حفاظت پلیس پیشگیری ناجا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین از سروان جلال شرفی جمعی یگان حفاظت شهرداری تهران، فرزند جلیل شرفی که در جریان آزاد سازی خرمشهر به سال ۱۳۶۱ جاوید الاثر شد، قدردانی از محیط بان محمد احمدی جانباز ۷۰ درصد و جمعی یگان حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی که بر اثر شلیک تیر ساچمه‌ای از سوی شکارچیان در سال ۱۳۸۳ از ناحیه هر دو چشم روشندل شده تجلیل به عمل آمد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =