امید ترامپ به بازگشت جمهوریخواهان به کنگره و کاخ سفید

 تهران-ایرنا- تارنمای هیل نوشت: انتظار می رود دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا در نشست کمیته ملی جمهوریخواهان (PNC) بیان کند که جمهوریخواهان در انتخابات میان دوره ای ۲۰۲۲ کنگره و انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ پیروز خواهند شد.

این رسانه آمریکایی نوشت: براساس پیش نویس سخنرانی ترامپ که از منابع مختلفی بدست آمده است در نشست امروز یکشنبه وی به هوادارانش خواهد گفت که جمهوریخواهان کاخ سفید را پس خواهند گرفت.

نشست پشت درهای بسته کمیته ملی جمهوریخواهان به طور معمول در تفریحگاه پالم بیچ برگزار می شود اما به منظور سخنرانی ترامپ به استراحتگاه او در مار آ لاگو منتقل شده است.

بر اساس متن سخنرانی از پیش آماده شده که در اختیار خبرگزاری آسوشیتدپرس قرار گرفته است انتظار می رود ترامپ در این نشست بگوید «ما امشب اینجا جمع شده ایم تا درباره آینده حزب جمهوریخواه صحبت کنیم و باید نامزدهای خود را برای پیروزی تعیین کنیم.

همچنین انتظار می رود ترامپ از جو بایدن رقیب انتخاباتی خود در سال ۲۰۲۰ به دلیل خودداری از سخنرانی در کنگره در سه هفته نخست روی کار آمدنش انتقاد کند.

براساس گزارش سی ان ان از متن سخنرانی ترامپ ،او خواهد گفت که بایدن اولین رئیس جمهور در عصر جدید است که در نشست مشترک کنگره در نخستین هفته های روی کار آمدنش سخنرانی نکرده است.

انتظار می رود ترامپ همچنین به تامین کنندگان مالی حزب جمهوریخواه بگوید که حزب متبوعش می تواند با مدیریت مهاجرت بار دیگر در انتخابات سنا، مجلس نمایندگان آمریکا و کاخ سفید پیروز شود.

 شبکه خبری فاکس نیوز به نقل از متن سخنرانی ترامپ نوشت: عبور غیرقانونی از مرزها اکنون بیشتر از هر مقطع زمانی دیگری از سال ۲۰۰۶ تاکنون است. فقط در همین یک موضوع ما می توانیم کرسی های مجلس نمایندگان آمریکا، سنا را از آن خود کنیم و به کاخ سفید راه یابیم.

ترامپ در سراسر دوران ریاست جمهوری اش و نیز با شعار مدیریت سیاست های مهاجرتی در کمپین های انتخاباتی سال ۲۰۲۰ شرکت کرد.

مدیریت بحران مهاجرت درآمریکا دولت بایدن را مورد انتقاد دموکرات ها و جمهوریخواهانی قرار داده که با سیاست های او در این زمینه مخالف هستند.

مرز مکزیک شاهد ورود کودکان مهاجر بدون همراه از زمان روی کار آمدن دولت بایدن است که همزمان با همه گیری کرونا موانعی را در رسیدگی به امور مهاجران ایجاد کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =