انتخابات، عرصه رقابت سالم و سازنده برای انتخاب تفکر برتر است

قزوین – ایرنا - دبیر حزب اراده ملت ایران در استان قزوین گفت: انتخابات عرصه رقابت سالم و سازنده میان کاندیداها برای انتخاب تفکر برتر است و نامزدها باید با رعایت اخلاق اسلامی از تخریب یکدیگر پرهیز کنند.

سید جمال خضری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: انتخابات عرصه رقابت است و در نهایت تفکری برنده خواهد شد که حرفی برای گفتن داشته و از اقبال عمومی برخوردار باشد.

وی اضافه کرد: در این کارزار، رعایت اخلاق انتخاباتی بسیار حایز اهمیت است چون طبیعتاً طیفی که پیروزی خود را در حذف رقیب می داند دست به تخریب دیگران می زند.

خضری افزود: البته مردم آگاهند و ثابت کرده اند که سره را از ناسره تشخیص می دهند و گوش آنها به غوغاسالاری ها و تخریبگری ها بدهکار نیست.

این فعال سیاسی ادامه داد: برخی اعتقاد دارند با حذف رقبا با رفقای خود وارد رقابت انتخاباتی بشوند که صحیح نیست و در واقع روز مرگ دموکراسی در ایران خواهد بود.

وی با اشاره به ثبت نام داوطلبان انتخابات در استان قزوین، گفت: در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در این استان ۹۵۲ نفر و در انتخابات شوراهای اسلامی روستاها تاکنون ۲ هزار و ۹۶۱ نفر ثبت نام کرده اند که نشان دهنده شور و نشاط انتخاباتی در سطح استان است.

خضری با اشاره به نقش شوراهای اسلامی در سپهر سیاسی کشور و ترکیب قدرت،افزود: با توجه به کارکرد شوراها طی این سال‌ها ضرورت اصلاح قانون شوراها و ایجاد توازن معقول بین اختیارات شوراها و انتظارات مردم به شدت احساس می شود.

این فعال سیاسی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری، اضافه کرد: با نزدیک شدن به ماه ‌های پایانی فعالیت کابینه دولت دوازدهم، شاهد گرم شدن تدریجی رقابت های انتخابات ۱۴۰۰ و اعلام نامزدی برخی فعالان سیاسی هستیم.

وی افزود: در این شرایط آنچه در این انتخابات و سایر انتخابات بیش از همه باید مورد توجه قرار گیرد، بحث رعایت اخلاق از سوی کاندیداها است که رعایت نکردن آن، می‌تواند منجر به خدشه‌دار شدن اعتماد عمومی و اضمحلال انسجام و همبستگی اجتماعی شود.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خردادماه سال جاری برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =