قطعی شدن خرید واکسن "اسپوتنیک وی" توسط اتریش

تهران- ایرنا- صدراعظم اتریش از پایان مذاکرات کشورش با روسیه و قطعی شدن خرید واکسن "اسپوتنیک وی" از سوی اتریش خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، سباستین کورتس روز گذشته اعلام کرد که مذاکرات کشورش با روسیه برای خریداری واکسن "اسپوتنیک وی" به پایان رسید و کشورش اکنون می تواند این واکسن را بخرد.

این مقام ارشد اتریش عنوان کرد که حدود یک میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی در راستای تقویت طرح واکسیناسیون در اتریش خریداری می شود.

کوترس افزود: با نهایی شدن مذاکرات اکنون اتریش می تواند واکسن روسی اسپوتنیک وی را خریداری کند.

رسانه ها پیشتر گزارش داده بودند که اتریش امیدوار است آژانس پزشکی اروپا هرچه سریعتر واکسن اسپوتنیک وی را تایید کند اما به دنبال این نیز است که خود به طور مستقل آن را تایید کند و در مسیر یافتن راههایی برای انجام این کار گام برمی دارد.

یک مقام دیگر اتریشی نیز عنوان کرد: ما یا باید منتظر تاییدیه آژانس پزشکی اروپا برای واکسن اسپوتنیک وی باشیم و یا خود از طریق قوانین و مقررات ملی آن را به طور مستقل تایید کنیم.

آژانس پزشکی اروپا اخیرا اعلام کرده بود که روند بررسی واکسن اسپوتنیک وی را آغاز کرده تا میزان موثر بودن و کیفیت استانداردی آن را مورد ارزیابی قرار دهد. این آژانس پیش‌بینی کرده بود که ثبت این واکسن روسی ممکن است اواخر ماه آینده میلادی( مه)  انجام شود.

صدراعظم اتریش پیشتر گفته بود که برای دریافت واکسن نباید هیچ تعللی وجود داشته باشد. وی افزود: تنها چیزی که مهم است این است که واکسن موثر و بی خطر باشد.

کورتس از روسیه بخاطر تبادل اطلاعات مفید در جریان مذاکرات، که از یک ماه پیش بین وین و مسکو آغاز شده، تشکر کرد و گفت: اگر اتریش یک میلیون دوز واکسن اضافی دریافت کند، بازگشت سریعتر به شرایط طبیعی امکان پذیر است و ما می توانیم زندگی و مشاغل زیادی را نجات دهیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha