۲۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۳
کد خبرنگار: 1203
کد خبر: 84291122
۱ نفر

برچسب‌ها

یک گام تا سه سهمیه المپیکی در کشتی آزاد

تهران - ایرنا - سه نماینده کشتی آزاد کشورمان در پیکارهای گزینشی المپیک در قاره آسیا با پیروزی مقابل حریفان خود به مرحله نیمه نهایی راه یافتند. نمایندگان کشورمان با راهیابی به فینال سهمیه المپیک توکیو را خواهند گرفت.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های کشتی گزینشی المپیک در قاره آسیا روزهای ۲۰ الی ۲۲ فروردین و مسابقات کشتی قهرمانی آسیا روزهای ۲۳ الی ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ در شهر آلماتی کشور قزاقستان برگزار می‌شود.  

امیرمحمد یزدانی در وزن ۶۵ کیلوگرم،  یونس امامی در وزن ۷۴ کیلوگرم و محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم نمایندگان کشتی آزاد کشورمان در پیکارهای انتخابی المپیک هستند.

در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرمحمد یزدانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم محمد عبدالکریم از کویت را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مصاف حاجی محمد علی از بحرین می‌رود.

در وزن ۷۴ کیلوگرم یونس امامی در دور اول به مقابل علی موحامت اووزمیرادوف از ترکمنستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۱۱ بر صفر منگ حجی جان از چین را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. امامی در این مرحله به مصاف سنگ دیپ مان از هند می‌رود.

در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدحسین محمدیان در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر نائویا آکاگوما از ژاپن را مغلوب کرد. وی در مبارزه بعدی ضیا موحامت صفراف از ترکمنستان را ۱۵ بر ۴ شکست داد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. محمدیان در این مرحله مصاف ساتیوارت کادیان از هند می‌رود.

در کشتی آزاد «رضا اطری»، «حسن یزدانی» و «یدالله محبی» در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ موفق به کسب سهمیه در وزن‌های ۵۷، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم شدند و نمایندگان کشورمان باید در وزن‌های ۶۵، ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم در پیکارهای گزینشی حضور یابند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =