نماینده خلخال: بانک‌ها روند سرمایه‌گذاری و تولید را تسهیل کنند

اردبیل-ایرنا- نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نام گرفته، تعلل بانک‌ها در پرداخت تسهیلات طرح های اقتصادی منطقه شایسته نیست و مدیران بانک‌ها باید روند سرمایه‌گذاری و تولید را تسهیل کنند.

به گزارش روز دوشنبه  ایرنا ، سیدغنی نظری در جریان بازدید معاون وزیر تعاون از طرح‌های اقتصادی خلخال افزود: تعلل بانک‌ها و سد شدن مقابل واحدهای تولیدی و اشتغال‌زایی درست  نیست و بانک‌های عامل باید بیش از پیش با تولیدکنندگان همکاری نمایند.

عضو کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: با حمایت‌های لازم از تولید کنندگان و صاحبان واحدهای تولیدی واشتغال زای منطقه چرخه تولید در شهرستان خلخال در سایه حمایت مسئولان، بانک‌های عامل و سرمایه‌گذاری به نتایج خوبی خواهد رسید.

نظری با تقدیر از عملکرد بخش خصوصی در شهرستان خلخال بیان داشت: اولویت اساسی در کشور رفع بیکاری و اشتغال جوانان است.

وی اظهار کرد: چندین طرح و پروژه اقتصادی ، گردشگری و تولیدی در شهرستان خلخال با سرمایه‌گذاری  بالغ بر هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال  در حال اجرا است و طرح‌های راکد نیز با حمایت بانک عامل توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید بزودی فعال می‌شوند.

وی بیان کرد: مهم‌ترین اولویت سال ۱۴۰۰ که مجلس نیز آن را در اولویت پیگیری قرار داده، حمایت از واحدهای تولیدی اشتغال‌زا است و همه باید برای تحقق این امر تلاش کنیم.

معاون توسعه و کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون،کار و رفاه  اجتماعی نیز در این بازدید با بیان  اینکه برخی پروژه‌های گردشگری، خدماتی و تولیدی در حوزه دریافت تسهیلات هنوز با مشکل مواجه هستند گفت: نظارت‌های اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل  بر روند اجرای پروژه‌های اقتصادی و  اشتغال‌زایی و کارآفرینی باید افزایش یابد.

وی گفت: مباحث تامین زمین برای واحدها یکی از اولویت‌های اساسی است و حتما برای افرادی که فعال اقتصادی هستند و توان اشتغال‌زایی بالایی دارند، زمین لازم از سوی شهرستان تامین و تخصیص داده شود.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =