۲۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۹:۴۰
کد خبرنگار: 3113
کد خبر: 84291011
۵ نفر

برچسب‌ها

حمله پهپادی یمن به دو فرودگاه نظامی عربستان

تهران-ایرنا- سخنگوی نیروهای مسلح یمن از حمله یگان پهپادی ارتش به آشیانه جنگنده‌های سعودی در فرودگاه «جازان» و پایگاه هوایی «ملک خالد» خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از المسیره، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن صبح امروز (یکشنبه) گفت که آشیانه جنگنده‌های سعودی در فرودگاه جازان و همچنین پایگاه هوایی ملک خالد در منطقه خمیس مشیط (جنوب عربستان) هدف حملات پهپادی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی قرار گرفت.

سرتیپ یحیی سریع تأکید کرد که در این حمله هوایی، از دو فروند پهپاد  قاصف K۲  استفاده شده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که این حمله پهپادی در پاسخ به ادامه حملات سعودی و محاصره یمن انجام گرفته است.

ارتش یمن طی هفته‌ای اخیر بارها پایگاه سعودی ملک خالد و فرودگاه جازان را هدف حملات پهپادی خود قرار داده است.

سرتیپ یحیی سریع بامداد جمعه نیز در توئیتی اعلام کرد که یگان پهپادی یمن آشیانه هواپیماهای جنگی در فرودگاه جازان را با یک فروند پهپاد از نوع «قاصف k۲» مورد حمله قرار داد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن بارها اعلام کرده حملات پهپادی و موشکی ارتش یمن به متجاوزان تا زمانی که حملات آنها به یمن متوقف نشود، ادامه خواهد داشت.

حملات بازدارنده یمن در حالی صورت می‌گیرد که مقام‌های یمنی بارها به متجاوزان هشدار داده‌اند که ارتش و کمیته‌های مردمی در اقدام تلافی جویانه و در پاسخ به حملات ائتلاف عربی به این کشور، به هدف قرار دادن مراکز، تأسیسات و فرودگاه‌های نظامی عربستان ادامه می‌دهند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، جنگ تمام عیاری را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد که بهانه آن بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha