۳۳ هزار نفر از خدمات بیمه اجتماعی  در استان مرکزی بهره‌مند شدند

اراک - ایرنا - رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان مرکزی گفت: ۳۳ هزار نفر از جمعیت مناطق روستایی و عشایری این استان در دوره خدمات دولت تدبیر و امید زیر چتر خدمات بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان بودند.

«محمدصادق زهدی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۶۳ هزار نفر از جمعیت مناطق روستایی، عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر استان مرکزی زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان مرکزی قرار دارند که ۳۰ هزار نفر آنان از ابتدای فعالیت این صندوق تا سال ۹۲ و بقیه در هشت سال اخیر از مزایای خدمتی این صندوق بهره گرفته‌اند.

وی، از بهره‌مندی روستاییان و عشایر استان مرکزی از خدمات بازنشستگی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان برای نخستین بار در سال ۹۶ خبرداد و اظهار داشت: ۹ هزار نفر از مشمولان روستایی و عشایری این استان از ابتدای دولت دوازدهم تاکنون از خدمات مستمری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان بهره‌مند شده‌اند.

رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان مرکزی خاطرنشان کرد: روستاییان، عشایر و مردم شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر استان با پرداخت ۱۰ سال حق بیمه و ۷۰ سال سن، پرداخت ۱۵ سال حق بیمه با ۶۵ سال سن و ۳۰ سال حق بیمه با ۵۰ سال سن می‌توانند از خدمات بازنشستگی و مستمری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان برخوردار  شوند.

زهدی گفت: پرداخت پنج میلیون ریال تسهیلات بلاعوض و ۳۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت به بیماران کووید ۱۹ زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان مرکزی و اعطای تسهیلات ارزان قیمت به کارگزاری‌های زیرپوشش  در استان از دیگر اقدامات این صندوق بوده‌ است.

وی، از پوشش بیمه‌ای یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر افراد فاقد بیمه تاز سوی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان در کشور خبرداد و افزود: ۷۰۰ نفر این افراد، مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی و ۷۰۰ هزار نفر برای پوشش بیمه‌ای قالیبافان، فعالان صنایع دستی و میراث فرهنگی اختصاص یافته‌است.

رئیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان استان مرکزی خاطرنشان کرد: این افراد با پرداخت ۱۵ درصد حق بیمه آنان از سوی دولت، به‌صورت رایگان از خدمات بیمه‌ای و بازنشستگی صندوق بیمه اجتماعی بهره‌مند می‌شوند.

 استان مرکزی با مساحتی معادل ۲۹ هزار و ۱۲۷ کیلومترمربع، هشت و یک دهم درصد از مساحت کل کشور را در برگرفته است.
این استان از شمال به استان‌های تهران و قزوین، از غرب به استان همدان، از جنوب به استان اصفهان و لرستان و از شرق به استان‌های قم و اصفهان محدود شده و بر اساس سرشماری سال گذشته یک میلیون و ۴۲۹ هزار و ۴۷۵ نفر جمعیت دارد.
اجرای طرح بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از سال ۸۴ تاکنون در کشور آغاز شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha