صندوق کارآفرینی امید ابرکوه، زمینه اشتغال ۴۰۰ نفر را فراهم کرد

یزد- ایرنا- مدیر صندوق کارآفرینی امید ابرکوه گفت: این صندوق پارسال با پرداخت وام های قرض الحسنه زمینه اشتغال ۴۰۰ نفر را در این شهرستان دربخش های مختلف فراهم کرد.

همایون اشکورجیری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد اشتغال با پرداخت ۸۷ میلیارد و ۴۸۸ میلیون ریال وام در قالب ۲۳۳ فقره در زمینه های کشاورزی ، صنعتی ، خدمات ، گردشگری و دامداری فراهم شده است.

وی با بیان اینکه سقف وام های پرداختی از ۵۰ میلیون ریال تا ۲۰ میلیارد ریال  است اظهار کرد: بیشترین مبلغ که ۵۵ میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال است از محل اعتبارات بنیاد برکت به ۱۸۱ نفر متقاضی برای ایجاد اشتغال ۳۰۰ نفر پرداخت شد.

اشکورجیری ادامه داد: همچنین از محل تسهیلات ویژه ریاست جمهوری ، بنیاد شهید و صندوق  هنرمندان نیز ۱۳پرونده تسهیلات مجموعا به مبلغ حدود ۱۲ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شد.

مدیر صندوق کارآفرین امید ابرکوه  همچنین خاطرنشان کرد: ۱۱ فقره وام اشتغال به متقاضیان و مددجویان کمیته امداد و بهزیستی به ارزش ۲میلیاردو ۲۵۰میلیون ریال درهمین مدت به متقاضیان پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه بازپرداخت تسهیلات ، ۳۶ تا ۷۲ ماه است یاد آورشد: این تسهیلات نیز در راستای حمایت از اشتغال در بخش کشاورزی ، صنعت ، صندوق های خرد محلی ، بخش خدمات پرداخت شده است.

مسوول صندوق کار آفرین امید ابرکوه با اشاره به اینکه این صندوق به دنبال حمایت از شغل‌های جدید و شناسایی فرصت‌های جدید است، اضافه کرد: برای توسعه کارآفرینی و ایجاد اشتغال با تعامل و همکاری مسوولان تلاش خواهیم کرد.

مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha