کمیته‌ امداد چهارمحال وبختیاری ۲۵۰۰ بسته معیشتی ماه رمضان توزیع می‌کند

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری گفت: این نهاد به منظور حمایت از افراد و خانواده‌های زیرپوشش این ۲ هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی برای توزیع در ماه مبارک رمضان بین خانواده‌های زیرپوشش را با کمک مردم تهیه کرده است.

علی ملکپور روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه ارزش هر بسته مواد غذایی چهار میلیون ریال است، افزود: این نهاد در ماه مبارک رمضان سال گذشته و ماه محرم نیز بسته‌های معیشتی را بین مددجویان زیرپوشش توزیع کرد.

وی از توزیع ۲۶۰ هزار پرس غذای گرم در بین مددجویان در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: برای تهیه و طبخ این غذاها ۵۳ آشپزخانه اطعام مهدوی در ماه مبارک رمضان در سطح استان فعال خواهد شد.

به گفته وی، تمام مراحل تهیه و توزیع مواد غذایی و همچنین بسته‌های معیشتی  کمک به نیازمندان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اجرا می‌شود.

ملکپور افزود: در ماه مبارک رمضان سال گذشته که نخستین مرحله کمک به جامعه هدف در ایام کرونا بود، ۱۰۰ میلیارد ریال کمک مردمی در قالب کمک نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری و بین جامعه هدف و آسیب‌دیدگان کرونا در قالب بسته معیشتی و غذای گرم توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه در استان ۱۸ اداره و ۹۳ مرکز نیکوکاری فعال است، گفت: ۴۷ مرکز نیکوکاری استان با محوریت مساجد فعال هستند و در ایام آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم نیک‌اندیش است تا در ماه مهمانی خدا بین جامعه هدف توزیع شود.

به گزارش ایرنا، ۳۹ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۹۰ هزار نفر در استان زیرپوشش خدمات این نهاد حمایتی قرار دارند، که ۶۰ درصد افراد زیرپوشش این نهاد زنان سرپرست خانوار هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =