نایب رییس فدراسیون: مهمترین چالش تنیس نبود زمین اختصاصی است

تهران- ایرنا- نایب رئیس زنان فدراسیون تنیس مهمترین چالش این رشته را نبود زمین اختصاصی عنوان کرد و گفت: در حالی که مجموعه تنیس استقلال در اختیار  فدراسیون نیست.

مهرافزا منوچهری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: چالش ها در این رشته پرهیجان و جذاب، زیاد است که مهمترین آن نبود زمین اختصاصی است. در حالی که مجموعه تنیس استقلال متناسب با استاندارد و امکانات عالی در اختیار  فدراسیون نیست.

وی درباره اردوی انتخابی تیم ملی تنیس زنان که در باشگاه منظریه تهران در حال برگزاری است،  گفت: این اردوی  انتخابی برای حضور در رقابت های مالزی است که در مرحله نخست ۱۴ نفر به این اردو راه یافتند  و در نهایت ۶ نفر برتر انتخاب می شوند. پس از آن دومین اردو را در رشت به مدت ۲۰ روز برپا می کنند.   سپس اعضای تیم ملی آخرین مرحله اردو را در کیش  برگزار می کنند که آن هم به دلیل نزدیک بودن شرایط آب و هوایی با کشور مالزی است تا آمادگی بیشتری  دست یابند. این اردو ها تا ۲۷ خرداد ادامه دارد و تیم ۳۱ خرداد به مالزی اعزام می شود.

نایب رئیس زنان فدراسیون تنیس درباره وضعیت آمادگی تیم تنیس زنان تا زمان برگزاری مسابقات در مالزی با توجه به وضعیت کرونایی کشور و جهان می گوید:  همه چیز به شیوع کرونا بستگی دارد و اکنون این اردو آن هم با رعایت  پروتکل های بهداشتی، سخت است  با این حال برنامه ریزی انجام شده و از همه بازیکنان تست پی سی آر گرفته شده است.

وی درباره رقبای ایران در مالزی گفت: رقبای قوی در این رویداد هستند که می توان به عمان، تاجیکستان، مالزی، هنگ کنگ و پاسفیک  اشاره کرد.

منوچهری درباره مسابقات امسال در بخش تنیس دختران هم اظهار داشت: در ۲ سال اخیر با توجه به شیوع کرونا قرار بود ۵۲ رویداد داخلی و خارجی برگزار شود که به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد. امسال حدود چهار مسابقه خارجی  داریم و در بخش داخلی رقابت های زیادی در  جام حذفی، جایزه بزرگ، رده های سنی مختلف وجود دارد.

منوچهری در پایان گفت: اگر شرایط اجازه دهد آینده خوبی در تنیس دختران رقم می خورد.

نخستین مرحله از اردوی تیم تنیس زنان روزهای ۱۶ تا ۳۰ فروردین با حضور ۱۴ تنیس در مجموعه ورزشی منظریه تهران حال برگزاری است.

در این مرحله از اردو مشکات الزهرا صفی، کیانا صولتی، پادنا قورچیان (البرز)،  فاطمه سادات زنجانی،  غزاله ترکمن،  ماندگار فرزامی، مهتا خانلو، سارا آزاد دوست (تهران)،  پرنیا رکن‌آبادی، عسل حاج هادیان، مهراز رضویان (اصفهان)،  آریسا سبزه‌زار (کرمان)،   شهرزاد بانی‌سعید (آذربایجان غربی) و نسترن چوبینه (فارس) نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی هستند.

تیم ملی تنیس زنان از یکم تا هشتم تیر ماه در مسابقات تنیس فدکاپ که در کشور مالزی برگزار می‌شود به مصاف حریفان خود می‌رود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =