متخلفان شکار غیرقانونی پرندگان وحشی در جنوب کرمان دستگیر شدند

کرمان - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمان از دستگیری متخلفان شکار غیرقانونی پرندگان وحشی و کشف چند فقره اسلحه غیرمجاز شکار در شهرستان‌های جیرفت و رودبارجنوب این استان خبر داد.

نادر سیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت حین گشت زنی و پایش مناطق در عرصه های طبیعی شهرستان برای جلوگیری از شکار و صید غیرمجاز در بخش جبالبارز منطقه دومار موفق به دستگیری یک شکارچی شدند.

وی بیان کرد: از فرد متخلف یک قطعه کبک، یک قبضه اسلحه ساچمه زنی دولول و مقداری ادوات شکار کشف و ضبط شد و مراتب پس از تشکیل پرونده به منظور سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل شد.  

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمان اظهار داشت: براساس نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر قطعه کبک معادل سه میلیون ریال تعیین شده است.

وی ادامه داد: همچنین طی گشت و کنترل مأمورین  اجرایی در منطقه نازدشت زهکلوت شهرستان رودبار جنوب، سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت در حال شکار پرنده متوقف شدند.

سیدی گفت: از شکاچیان غیرمجاز، هشت قطعه پرنده باقرقره به همراه ۲ قبضه سلاح ساچمه زنی کشف و ضبط شد و پرونده تکمیل و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شد.

وی تاکید کرد: فصل بهار فصل زادآوری حیات وحش است و ماموران یگان حفاظت محیط زیست اقدامات پیشگیرانه و گشت و کنترل را تشدید کرده اند و دوستداران طبیعت در صورت مشاهده هرگونه تخلف گزارش خود را به نزدیک‌ترین اداره یا پاسگاه محیط‌بانی اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =