۲۲ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۸:۴۶
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 84290905
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در نرماشیر کرمان کشف شد

کرمان - ایرنا - فرمانده انتظامی استان کرمان از کشف ۳۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق با بارنامه جعلی، در عملیات پلیس شهرستان نرماشیر خبر داد.

به گزارش ایرنا، سردار عبدالرضا ناظری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در تداوم طرح ها و تدابیر مبارزه با قاچاق سوخت، ماموران پلیس آگاهی شهرستان نرماشیر مستقر در ایست و بازرسی موقت محور بم - نرماشیر یک دستگاه تانکر حمل سوخت را برای بررسی متوقف کردند.

وی بیان کرد: در بازرسی انجام شده مشخص شد، این تانکر حامل ۳۰ هزار لیتر گازوئیل با بارنامه جعلی بوده که از استان های مرکزی بارگیری و به سمت مناطق جنوبی کشور در حال حرکت است.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به دستگیری یک متهم و معرفی وی به مراجع قضایی تاکید کرد: پدیده قاچاق عامل ضربه به اقتصاد کشور و از بین بردن منابع ملی است و مقابله با آن یکی از اولویت های کاری پلیس در سال جدید خواهد بود.

فرمانده انتظامی شهرستان بم نیز از توقیف ۲ دستگاه تریلر و کشف ۵۰ تن و ۴۰۰ کیلوگرم ذرت قاچاق در عملیات پلیس آگاهی این شهرستان خبر داد.

سرهنگ اکبر نجفی گفت: در راستای برخورد با قاچاق کالا، ماموران پلیس آگاهی این شهرستان هنگام کنترل خودروهای عبوری محور بم - زاهدان،۲ دستگاه تریلر را جهت بررسی متوقف کردند.

وی افزود: ماموران پس از بررسی مدارک این ۲ تریلر متوجه شدند ۲۵ تن بار ذرت تریلر اول و ۲۵ تن و ۴۰۰ کیلوگرم ذرت بارگیری شده در تریلر دیگر از نوع خوراک دام و فاقد مجوز حمل هستند که به منظور قاچاق به سمت شرق کشور در حال انتقال بوده است.

فرمانده انتظامی شهرستان بم با اشاره به اینکه در مجموع طی این عملیات ۵۰ تن و ۴۰۰ کیلوگرم ذرت قاچاق کشف و در این رابطه ۲ نفر دستگیر شدند، تصریح کرد: با تشکیل پرونده در این رابطه متهمان به مرجع قضائی معرفی شدند.

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش این محموله قاچاق را سه میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال برآورد کرده اند، تاکید کرد: پلیس اجازه نخواهد داد قاچاقچیان کالا برای رسیدن به اهداف خود امنیت اقتصادی را خدشه دار کنند و از مردم نیز انتظار می رود در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را در اسرع وقت از طریق شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

شهرستان نرماشیر در فاصله ۲۳۰ کیلومتری شرق مرکز استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha