ابراز اطمینان مقام عراقی نسبت به موفقیت سفر وزیر کار و تعاون ایران

بغداد - ایرنا - معاون وزیر کار عراق با یادآوری نقش بی‌بدیل جمهوری اسلامی ایران در توسعه و ثبات عراق، نسبت به موفقیت آمیز بودن سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران به کشورش ابراز اطمینان کرد.

"احمد حمید العلوان" امروز (یکشنبه) هنگام ملاقات هیات ایرانی و عراقی از وزارتخانه‌های کار و تعاون دو کشور به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: دولت و ملت عراق جملگی در حمایت از جمهوری اسلامی ایران از ثبات و توسعه عراق معترف هستند و نقش بارز الحشد الشعبی مقدس و ایران که باعث پاکسازی داعش در منطقه شد، بی بدلیل بوده و قابل کتمان نیست.   

وی بیان داشت: اکنون در مرحله بازسازی عراق هم روابط اقتصادی دو کشور محکم بوده و نسبت به رفت و آمد هیات های سیاسی و اقتصادی طرفین با هدف تحکیم روابط و افزایش مبادلات اقتصادی امیدواری و اطمینان داریم.    

العلوان زمینه های همکاری دو جانبه بین دو دولت عراق و ایران و مشخصا وزارتخانه‌های کار و تعاون دو طرف را در حوزه اقتصاد، صنعت و کشاورزی عنوان کرده و علاقه مندی وزارتخانه و دولت متبوعش نسبت به تقویت و تحکیم آن را با ایران اعلام کرد.

وی با ابراز خوشحالی از سفر و حضور شریعتمداری در عراق، نسبت به تقویت روابط دولت و ملت ایران و عراق علاقه مندی خود و دستگاه متبوعش را اعلام کرد.  

محمد شریعتمداری وزیر تعاون و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران شب گذشته (شنبه) در راس هیاتی به عراق سفر کرده است.

وی در گفت و گو با ایرنا با تشریح برنامه‌های سفرش به عراق، امضای سند پنج ساله و تبادل کار و فرصت‌های شغلی را از جمله مهمترین آنها اعلام کرد و افزود: ایران به دنبال همکاری‌های دوجانبه با تاسیس شرکت‌های مشترک در قالب سند بلند مدت ۵ ساله با عراق است که در واقع نقشه راه همکاری ماست.

  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =